Retrofity Philips do motocykli z homologacją w Niemczech

20 cze 2023

Philips jest pierwszą marką, która wprowadziła na rynek homologowane retrofity LED do motocykli. Mogą się z nich cieszyć użytkownicy jednośladów w Niemczech i Hiszpanii.

Homologację na zastosowanie retrofitów Philips Ultinon Pro6000 LED otrzymało ponad 70 modeli motocykli poruszających się po drogach Niemiec i Hiszpanii. Lampy te zapewniają lepsze oświetlanie drogi, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo jazdy.

Technologiczne wyzwanie

Opracowanie bezpiecznych i zatwierdzonych do użytku drogowego lamp LED retrofit do najpopularniejszych reflektorów halogenowych motocykli stanowiło techniczne wyzwanie dla inżynierów Lumileds, którzy priorytetowo traktują poprawę widoczności i zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Światła mijania i drogowe z alternatywnymi wkładami muszą spełniać wymogi prawne, jednocześnie nie oślepiać innych użytkowników dróg. Podczas szeroko zakrojonych testów prowadzonych we współpracy z TÜV Rheinland, lampy H4-LED, H7-LED udowodniły swoją najwyższą jakość i zostały zatwierdzone do użytku na drogach publicznych w Niemczech w najbardziej popularnych modelach motocykli. Testy te umożliwiły ostateczną homologację drogową w Federalnym Urzędzie Transportu Samochodowego (KBA) w Niemczech. Ostatecznie została ona przyznana zgodnie z §22a StVZO w formie Ogólnej Homologacji Typu (ABG) i umożliwia stosowanie w wybranych modelach pojazdów.

Nawet 230% jaśniej

Lampy Ultinon Pro6000 LED oferują światło nawet do 230% jaśniejsze niż tradycyjne lampy halogenowe. Dodatkowo, są one łatwe w instalacji dzięki kompaktowej konstrukcji.

Sekretem wydajności są zaawansowane chipy Lumileds LUXEON Altinon LED. Dają one jaśniejsze światło niż wymagane minimum dla lamp halogenowych, co przekłada się na lepszą widoczność i zupełnie nowe wrażenia z jazdy. Białe światło o temperaturze barwowej do 5800 kelwinów pozwala motocyklistom widzieć wyraźniej, a precyzyjne rozproszenie światła umożliwia niezwykle kontrastowe oświetlenie drogi bez oślepiania innych kierujących. Światło LED poprawia zatem bezpieczeństwo jazdy. Pozytywnym efektem dodatkowym jest również optyczne „unowocześnienie” wyglądu motocykli emitujących światło z retrofitów, a także zmniejszony pobór prądu.

Wytrzymałe i łatwe w montażu

Lampy Philips Ultinon Pro6000 są odporne na wibracje i zostały zaprojektowane z myślą o długiej żywotności. Dzięki unikalnej technologii AirBoost, lampy są wyposażone w zintegrowany system chłodzenia wykorzystujący wentylator. Mają żywotność do 3000 godzin. Dodatkowo Philips oferuje możliwość rozszerzenia standardowej 2-letniej gwarancji o rok. Wystarczy zarejestrować zakup na odpowiedniej stronie, by zapewnić sobie dłuższą ochronę.

Jednoczęściowa konstrukcja i zintegrowana elektronika lamp Philips Ultinon Pro6000 sprawiają, że retrofity LED są zgodne z wieloma modelami pojazdów i systemami reflektorów, a ich instalacja może odbywać się sprawnie nawet w ograniczonych przestrzeniach.

Lumileds – specjalista w technice LED

Lumileds, firma odpowiedzialna za produkcję Philips Ultinon Pro6000 LED, od wielu lat odnosi sukcesy w dziedzinie lamp LED retrofit. Najlepszym świadectwem jakości i rozwoju technologii były homologacje lamp H4 LED i H7 LED dla samochodów osobowych, a później także W5W LED. Obecnie, już ponad 250 modeli pojazdów, w tym samochody osobowe, dostawcze i kampery może legalnie korzystać z jaśniejszego i bezpieczniejszego oświetlenia zapewnianego przez lampy Philips Ultinon Pro6000 LED. Niestety, ze względu na lokalne przepisy ruchu drogowego, tylko na wybranych rynkach.

Lista kompatybilności stale się rozszerza. Obecnie uzupełniło ją dodanie ponad 70 modeli motocykli. W przyszłości firma będzie kontynuować udostępnianie technologii LED do wielu innych modeli pojazdów.

Motocyklowe retrofity Philips Ultinon Pro6000 LED w wersjach H4 i H7 LED są już dostępne u sprzedawców w Niemczech w specjalnych, indywidualnych opakowaniach w cenie 75,95 €.

Zostaw Komentarz