Retrofity Philips H7-LED legalne także we Francji

25 mar 2022

Po Austrii, Chorwacji i Niemczech kolejny kraj w Europie dopuszcza używanie retrofitów LED marki Philips na drogach publicznych. Mogą być one stosowane w ponad 30 modelach samochodów ujętych na specjalnej liście, która ma być systematycznie rozszerzana.

 Retrofitów LED, pomimo kilku lat ich obecności na rynku i wielu pozytywnych testów laboratoryjnych i drogowych, wciąż nie uwzględniają przepisy prawa. Od jakiegoś czasu są już jednak pewne wyjątki, zaś pierwszym krajem w Europie, który, pod pewnymi wszakże warunkami, zezwolił na korzystanie z tych nowoczesnych źródeł świat światła były Niemcy.

Dopuszczenie do użytku na drogach publicznych oparto na tamtejszym prawie krajowym wydanym przez urząd federalny ds. transportu. Oznacza to, że mogą je zamontować właściciele – ściśle określonych modeli – samochodów osobowych i kamperów zarejestrowanych w Niemczech. W przypadku produktów marki Philips legalizacja ta dotyczy wyłącznie retrofitów Ultinon Pro6000 LED typ H4 i H7.

Tę samą ścieżkę – z wykorzystaniem opracowanej już listy modeli samochodów – wybrały Austria i Chorwacja. Teraz, z retrofitem Philips Ultinon Pro6001 H7-LED dołącza do nich Francja.

Wydanie decyzji o dopuszczeniu retrofitów LED marki Philips zostało poprzedzone szeregiem testów. Na tej podstawie władze francuskie wydały świadectwo homologacji TP LED 21072 dla żarówek Philips Ultinon Pro6001 H7-LED. Od tej chwili każdy użytkownik pojazdu znajdującego się na liście zatwierdzonych modeli (dostępna m.in. tutaj) może dokonać legalnej wymiany.

Aby operacja ta została uznana za zgodną z przepisami, właściciel samochodu musi posiadać jeszcze certyfikat homologacyjny, który po zakupie retrofitów można sobie pobrać ze strony internetowej firmy Philips, po czym go wydrukować. Ponadto dołączone do każdego opakowania naklejki należy umieścić w widocznym miejscu na obudowie reflektora od strony komory silnika.

Retrofity Philips Ultinon Pro6001 H7-LED dają do 230 procent jaśniejsze światło w porównaniu z wymaganym przepisami minimum dla żarówek halogenowych. Zastosowane w nich diody LED LUXEON Altilon firmy Lumileds zapewniają bardzo wysoką luminancję. Chłodno-biała wiązka o temperaturze barwowej do 5800 K – taka sama stosowana jest przez producentów oryginalnego wyposażenia – gwarantuje wysoki komfort prowadzenia pojazdu i eliminuje efekt zmęczenia wzroku kierowcy. Okres eksploatacji tych retrofitów wynosi nawet 3000 godzin.

Za sprawą zupełnie nowej, jednoczęściowej konstrukcji, retrofit ten można łatwo dopasować do zamontowanych fabrycznie reflektorów pojazdu. W przypadku niektórych modeli samochodów kierowcy będą musieli użyć pierścieni adaptacyjnych i adapterów Philips CANbus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz