Rolki do nisko zawieszonych aut

14 maj 2021

Rolki CERTUS z progiem podnoszącym to nowa wersja urządzenia przygotowana z myślą o pojazdach o niskim zawieszeniu. Projekt został częściowo sfinansowany przez Unię Europejską.

Ciągły rozwój rolek hamulcowych CERTUS umożliwił powstanie ich kolejnej wersji. Jest nią zestaw z progiem podnoszącym. Próg ma postać dodatkowego modułu z napędem pneumatycznym, a przeznaczony jest do urządzenia rolkowego CRB 3.5 (do obu jego wersji – dzielonej i niedzielonej).

Zastosowanie progu podnoszącego umożliwia wyjazd ze stanowiska bez pokonywania oporu rolek. Stopniowe obniżanie i następnie podnoszenie progu zmniejsza ryzyko uszkodzenia podwozia w pojazdach z obniżonym zawieszeniem.

Przy wjeździe auta na stanowisko próg jest podniesiony i znajduje się na wysokości posadzki. Następnie próg opuszcza się, tym samym pomiędzy bębny urządzenia opuszczają się również koła pojazdu. Po zakończeniu pomiaru próg na powrót unosi koła badanej osi do wysokości posadzki.

Nowe urządzenia CERTUS to efekt prac badawczych prowadzonych od kilku lat w Centrum Badawczo-Rozwojowym WSOP w Knurowie.

– Stworzyliśmy cały typoszereg urządzeń, które znacząco zwiększają możliwości diagnostyczne linii CERTUS. Może ona teraz obsługiwać szeroki wachlarz pojazdów: od tych nietypowych o bardzo wąskim rozstawie kół (quady, trójkołowce i inne), poprzez pojazdy ponadgabarytowe, przyczepy niskopodwoziowe i naczepy, a skończywszy na nisko zawieszonych samochodach sportowych. Linie diagnostyczne CERTUS oferują na polskim rynku najbardziej kompleksowe możliwości oceny skuteczności hamowania, a także umożliwiają zastosowanie linii CERTUS w nowych, do tej pory niedostępnych konfiguracjach – podkreślił Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Powstanie nowych urządzeń diagnostycznych CERTUS zostało częściowo sfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zostaw Komentarz