Rozwód po 90 latach

15 lut 2017

Świat obiegła sensacyjna informacja, że firma General Motors postanowiła porzucić Opla, do którego ponoć stale dokłada i chce opuścić Europę. Markę z Rüsselsheim kupić ma koncern PSA. Wygląda na to, że na naszych oczach kończy się pewna epoka. To w końcu rozwód po blisko 90 latach.

Ciekawe, czy w ślad za swoim odwiecznym rywalem podąży Ford, który przed laty jako pierwszy przeprowadził zamorski desant na Europę. Kiedyś rywalizacja obydwu firm na Starym Kontynencie znakomicie rozwijała tutejszą motoryzację. Wystarczy przypomnieć rynkowe zmagania Taunusa i Rekorda, Escorta i Kadetta, Fiesty i Corsy.

Spektakl najwyraźniej się już kończy, zaraz opadnie kurtyna. Można się tylko zastanawiać, czy na scenę wyjdzie jeszcze ktoś, kto stoi na razie za kulisami. Warto przypomnieć, że właścicielem sporego pakietu akcji koncernu PSA jest chińskie przedsiębiorstwo Dongfengn, a samo PSA jeszcze niedawno było w finansowych opałach. Być może więc Chińczycy znów sięgną do pękatego mieszka i dokupią więcej akcji. Bo Chińczycy – jak pisał nasz czwarty wieszcz – trzymają się mocno.

Zostaw Komentarz