Rozwój Centrum Inżynieryjnego ZF
w Bielsku-Białej

08 sp. 2020

Centrum Inżynieryjne ZF w Bielsku-Białej otwiera nowe biuro. Znajdzie w nim zatrudnienie stu inżynierów.

W nowym biurowcu BB Park pracować będą inżynierowie ZF odpowiedzialni za aplikacje, systemy, oprogramowanie oraz design.  – Rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych pozwala koncernowi ZF na realizację strategii mobilności nowej generacji (Next Generation Mobility) – mówi Dariusz Walica, dyrektor Centrum Inżynieryjnego ZF Steering Systems Poland w Bielsku-Białej. – Rozwój naszego Centrum  potwierdza rosnące znaczenie bielskiego ośrodka w koncernie ZF. Od momentu otwarcia Centrum w 2015 roku nieustannie rośniemy i obecnie należymy do czołówki tego typu jednostek ZF na świecie. Coraz więcej funkcji globalnych jest realizowanych u nas. Od roku też systematycznie budujemy stanowiska aplikacyjne, co w przyszłości pozwoli naszym inżynierom zarządzać całościowo projektami realizowanymi dla globalnych klientów – wyjaśnia Dariusz Walica.

Ważna rola lokalnych ośrodków inżynieryjnych, takich jak Bielsko-Biała, wynika nie tylko z szeroko zakrojonej strategii globalnego rozwoju technologicznego firmy ZF, ale również z  dostępności wykwalifikowanych inżynierów, którzy chcą dołączyć do ZF i pracować w międzynarodowym środowisku nad technologiami motoryzacji jutra. Firma ZF oferuje doświadczonym inżynierom, studentom i absolwentom wszystkich kierunków technicznych interesujące i wymagające stanowiska, a także zapewnia atrakcyjne środowisko pracy.  – Ściśle współpracujemy z uczelniami technicznymi na Śląsku i w całej Polsce, ponieważ polscy absolwenci są jednym z naszych najważniejszych atutów – podkreśla Dariusz Walica. 

 Centrum inżynieryjne w Bielsku-Białej to dziewiąty w skali światowej ośrodek tego typu w dywizji ZF Active Safety. Koncentruje się na projektowaniu systemów mechatronicznych, oprogramowania, wytwarzaniu prototypów oraz przeprowadzaniu testów oraz walidacji akustycznych, mechanicznych i oprogramowania elektrycznych układów wspomagania kierownicy (EPS). Ośrodek zatrudnia aktualnie ok. 200 osób na stanowiskach: inżynierów, programistów, specjalistów oraz project managerów i realizuje projekty dla największych producentów samochodów, takich jak Daimler, Hyundai, VW czy Fiat. 

Grupa ZF w Polsce ma ponadto centra inżynieryjne w Częstochowie i Łodzi, w których odbywa się  projektowanie i testowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa. 

Koncern stale zwiększa inwestycje w badania i rozwój na całym świecie. W 2019 roku ZF wydało łącznie na ten cel 2,7 mld euro.

 

Zostaw Komentarz