Same tuleje zamiast całych wahaczy

07 sie 2018

Niesprawne tuleje wahacza osi tylnej BMW oznaczają zazwyczaj konieczność wymiany całego wahacza, co wiąże się z wysokimi kosztami. Firma MEYLE proponuje ekonomiczne rozwiązanie tego problemu.

W ofercie firmy Meyle pojawił się zestaw tulei metalowo-gumowej MEYLE-HD, składający się z fabrycznie sprasowanej, gotowej do montażu tulei MEYLE-HD oraz specjalnego narzędzia montażowego, za pomocą którego można przeprowadzić wymianę tulei w wybranych modelach BMW serii 5, 6, 7 i X5. Zestaw pozwala uzyskać spore oszczędności, kosztuje bowiem średnio ponad dziesięć razy mniej niż dwa wahacze OE, które bez niego musiałyby zostać wymienione w całości.

Elementy gumowe znajdujące się w zestawie są fabrycznie sprasowane na wymiar i osadzone w tulei montażowej. Tuleja zapewnia optymalny docisk tulei rozciętej, czyli precyzyjny montaż w wahaczu. Fabryczne sprasowanie tulei oznacza, że nie musi ona być równocześnie prasowana na wymiar i wciskana w wahacz, co zazwyczaj wiąże się z błędami i problemami.

Jak wskazują przedstawiciele Meyle, fabrycznie sprasowana tuleja jest bardzo łatwa w obsłudze: tuleja montażowa jest dłuższa niż element gumowy, więc prowadzi narzędzie podczas wciskania i zapobiega jego ześlizgnięciu się.

Tuleje metalowo-gumowe można zamawiać w firmie MEYLE również osobno. Oznacza to, że narzędzie może być wielokrotnie wykorzystywane w warsztacie.

Tuleje metalowo-gumowe MEYLE-HD oraz narzędzie montażowe zaprezentowane zostaną na targach Automechanika 2018 we Frankfurcie. Produkt otrzymał nominację do nagrody Automechanika Innovation Award 2018.

Zostaw Komentarz