Samochód Jana Kobuszewskiego i narzędzia NEO TOOLS dla WOŚP

18 sty 2022

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 30. Marka Neo Tools wspiera akcję, wystawiając na licytację doprowadzony do kwitnącego stanu samochód, który należał do Jana Kobuszewskiego i dokładając do auta bogaty zestaw narzędzi.

Któż nie uwielbia ról Jana Kobuszewskiego. Wspaniały aktor znany był nie tylko z występów w filmach i spektaklach teatralnych, ale był również filarem kabaretu „Dudek”, jako Pan Janeczek bawił telewidzów w programach Olgi Lipińskiej, a słuchacze radiowej „Trójki” zawsze pamiętać będą Dziadka Jacka Poszepszyńskiego i jego słynne powiedzonko „trzask, prask i po wszystkim”. Słowem, Jan Kobuszewski na zawsze pozostanie jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego aktorstwa.

O zmarłym niespełna trzy lata temu artyście piszemy z tego oto powodu, że jego samochód, Toyota Camry rocznik 96 wystawiony został na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Toyota została sprowadzona ze Stanów Zjednoczonych, przepłynęła ocean i była własnością serdecznego przyjaciela ojca. W roku 2000 roku tata odkupił samochód, stając się dumnym i szczęśliwym posiadaczem doskonałego japońskiego auta. Nowością była dla niego automatyczna skrzynia biegów. Przyzwyczaił się jednak szybko i uważał, że to ogromna wygoda. Toyota Camry o numerze rejestracyjnym WX 16050 to auto bezwypadkowe, serwisowane w zaprzyjaźnionym zakładzie pana Macieja Sikorskiego oraz w autoryzowanym salonie Toyota Bielany – mówi córka aktora, Marianna Kobuszewska–Bieske.

Samochód został przekazany na aukcję WOŚP przez rodzinę Jana Kobuszewskiego. Można go zobaczyć na żywo w NEO Garage w Warszawie, przy ulicy Kazimierza Gierdziejewskiego 1, od poniedziałku do soboty, w godzinach: 10:00 – 20:00. Licytacja odbywa się tutaj  i potrwa do 31 stycznia.
Dodatkowo firma NEO TOOLS, która wyszykowała samochód,  przekazała na aukcję 65 sztuk narzędzi w tym m.in. zestaw kluczy nasadowych, prostownik, kompresor, a NEO GARAGE, czyli warsztat samoobsługowy, którego partnerem strategicznym jest NEO TOOLS, zaoferowało pakiet 30 godzin na podnośniku.

Cały dochód z aukcji przeznaczony zostanie na cel 30. Finału WOŚP, który odbywa się pod hasłem “Przejrzyj na oczy – Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Zostaw Komentarz