Schaeffler i Bilstein rozwijają współpracę na portalu REPXPERT

21 lut 2023

Dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler i niemiecki producent amortyzatorów oraz sprężyn Bilstein rozszerzają swoją współpracę na portalu warsztatowym REPXPERT. Teraz również warsztaty w Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz Rumunii będą korzystać z kompleksowego spojrzenia na system podwozia.

Już od kilku lat Schaeffler i Bilstein oferują wspólne szkolenia techniczne z zakresu podwozi, a w czerwcu 2021 roku rozszerzyli swoja współpracę o portal REPXPERT. Po zakończeniu fazy pilotażowej, która początkowo ograniczała się do Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii, współpraca weszła w regularną działalność na początku 2022 roku. Od tego czasu wybór treści stale się powiększa i obejmuje informacje o produktach, filmy z instrukcjami montażu, praktyczne porady oraz instrukcje instalacji specyficzne dla konkretnych pojazdów. Przykłady obejmują wskazówki warsztatowe dotyczące kalibracji systemów wspomagania kierowcy (FAS/DAS) po pracy przy zawieszeniu, wyjaśniające jak wyregulować rowek na amortyzatorze lub jak wyeliminować irytujące odgłosy z otoczenia zawieszenia.

Wspólnym celem obydwu partnerów pozostaje niezmiennie połączenie wiedzy firmy Schaeffler z zakresu podwozi oraz know-how firmy Bilstein dotyczącego amortyzatorów, sprężyn i układów podwozi. – Warsztaty mają obecnie do czynienia z coraz bardziej złożonymi pracami naprawczymi. Zapotrzebowanie na dobrze przygotowane informacje i praktyczne wskazówki jest więc bardzo duże. Dlatego oferujemy rozwiązania wspólnie z firmą BILSTEIN. Cieszymy się, że możemy udostępnić te treści warsztatom w czterech kolejnych krajach – mówi Sven Olev Mueller, manager Schaeffler REPXPERT. I dodaje: – Nasze treści dotyczące amortyzatorów, sprężyn itd. były dotychczas bardzo dobrze odbierane. Ten sukces sprawił, że firma BILSTEIN za pośrednictwem portalu REPXPERT podzieliła się swoją wiedzą na temat podwozi również w innych krajach.

Z kolei Sasa Jelić, manager ds. zarządzania produktem i serwisu technicznego w Europie w Schaeffler Automotive Aftermarket, wskazuje: – Schaeffler i Bilstein są znanymi producentami oryginalnego wyposażenia, a także synonimami doskonałej jakości i profesjonalnego serwisu na rynku części zamiennych. Ta połączona wiedza jest bardzo dobrze przyjęta przez warsztaty w zakresie szkoleń technicznych i portalu REPXPERT, obecnie rozszerzona na Hiszpanię, Portugalię, Grecję i Rumunię.

 

 

Zostaw Komentarz