Schaeffler OneCode – punkty, informacje i świadectwo oryginalności

13 gru 2022

Schaeffler OneCode to kod QR, który znajduje się na etykiecie produktów Schaeffler (LuK, INA, FAG) na zewnętrznej stronie opakowania. Wystarczy go zeskanować za pomocą aplikacji REPXPERT, a punkty zostaną dodane do konta klienta sklepu bonusowego. Kod zapewnia też partnerom dystrybucyjnym i warsztatom samochodowym cenne dodatkowe informacje i usługi. Obejmuje to zarówno nowy, szybki sposób dostępu do całego zasobu wiedzy o produkcie, jak i możliwość natychmiastowego potwierdzenia jego oryginalności.

Zbieranie punktów bonusowych REPXPERT jest teraz łatwiejsze. Można też wymieniać punkty jednym kliknięciem i zamieniać je na atrakcyjne prezenty. Tym samym do przeszłości odchodzić będą papierowe kupony bonusowe. W nowych produktach rolę tradycyjnego kuponu, pełnić będzie kod QR na opakowaniu.

Dostęp do wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących elementu (elementów) znajdujących się w pudełku uzyskuje się za pomocą jednego skanu. Codziennie aktualizowana baza informacji liczy sobie ponad 40 tysięcy pozycji.

OneCode Schaeffler dostarcza też informacji o autentyczności zakupionego produktu. Stwarza to dodatkowe zabezpieczenie dla partnerów dystrybucyjnych i warsztatów samochodowych. Dzięki temu bez problemu będzie można odróżnić oryginalne produkty od podróbek.

Aby doładować swoje konto punktami bonusowymi należy wykonać następujące czynności:

  1. zainstalować aplikację mobilną REPXPERT (dostępną w Google Play lub AppStore),
  2. zalogować się do aplikacji swoim loginem i hasłem do portalu REPXPERT (trzeba być zarejestrowanym jako mechanik),
  3. po otworzeniu aplikacji wybrać opcję SCAN,
  4. nakierować aparat telefonu na kod QR znajdujący się na opakowaniu (kwadratowe pole z czarnymi punktami, czasami z napisem “Scan me”),
  5. poczekać chwilę na informację, że punkty zostały dodane do konta REPXPERT.

Choć papierowe kupony są już wycofywane, również je można skanować. W tym celu należy uruchomić opcję SCAN i nakierować smartfon na 12-cyfrowy kod znajdujący się na opakowaniu. Dane można również wprowadzić ręcznie korzystając z formularza na stronie aftermarket.schaeffler.pl/onecode. Odpowiedni numer GTIN/EAN oraz numery seryjne SN można znaleźć na etykiecie opakowania produktów Schaeffler Automotive Aftermarket.

Proces wycofywania papierowych kuponów rozpoczął się w połowie 2022. Nowe produkty opatrzone są tylko kodem QR. Produkty spakowane wcześniej zawierają tradycyjne kupony papierowe i będą spotykane coraz rzadziej.

W celu zapobiegania oszustwom z wykorzystaniem punktów premiowych, punkty są powiązane z numerem seryjnym i przypisywane tylko do jednego konta REPXPERT. Jeśli po odebraniu punktów produkt zostanie zwrócony do dystrybutora, punkty zostaną przeniesione na kolejnego klienta otrzymującego produkt. Liczba dziennych odbiorów punktów oraz skanowań kodów QR jest ograniczona.

Zostaw Komentarz