SDCM z nowym zarządem, prezesem i dyrektorem zarządzającym

28 maj 2021

Za nami kolejne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Było ono pod wieloma względami wyjątkowe, ponieważ przegłosowano na nim zmiany organizacyjne. Zgodnie z zapowiedziami sprzed ponad roku zmieni się rola prezesa. Nowo wybrany prezes SDCM będzie czuwał nad strategią działań Stowarzyszenia, zaś zarządzaniem operacyjnym zajmie się nowo powołany dyrektor zarządzający.

Podczas Walnego Zebrania wyłoniono nowy Zarząd SDCM. W jego skład weszli: Krzysztof Soszyński – Inter Cars, Mariusz Dankowski – Groupauto Polska, Adam Kapek – Moto-Profil, Witold Piestrzeniewicz – KYB Europe i Jarosław Tunkiel – Nissens.

Warto zwrócić uwagę, że we władzach Stowarzyszenia znalazło się w sumie czterech przedstawicieli sektora producentów części i komponentów motoryzacyjnych. Jednym z nich jest Tadeusz Wojciechowski z firmy Tedgum – polskiego producenta elementów metalowo-gumowych.

Wśród członków stowarzyszenia są zarówno firmy produkcyjne z kapitałem zagranicznym jak i krajowym. W niektórych kwestiach wiele nas różni, ale w najważniejszych sprawach dotyczących naszej branży potrafimy określić wspólne cele i działać razem. Stowarzyszenie jest właśnie takim sojuszem, który pracuje na rzecz całego środowiska. Cieszę się, że będę mógł się zaangażować w te działania osobiście – mówi Tadeusz Wojciechowski.

Zgodnie z zapowiedzią złożoną już rok temu, Alfred Franke, dotychczasowy prezes Zarządu ustąpił ze stanowiska. Nowym prezesem wybrany został Krzysztof Soszyński z Inter Cars S.A. Zgodnie ze zmienionym statutem będzie tę funkcję pełnił przez jedną kadencję.

Wybór prezesa na pojedynczą kadencję to bardzo dobry pomysł. W ten sposób łatwiej będzie zachować maksymalną koncyliacyjność. Nikt z członków nie wyobraża sobie, że nowy prezes mógłby zastąpić Alfreda w codziennej pracy na rzecz stowarzyszenia. To jest po prostu niemożliwe. Moim zadaniem będzie m.in. udzielanie wszelkiej możliwej pomocy dyrektorowi zarządzającemu, który weźmie na siebie ciężar operacyjnego zarządzania Stowarzyszeniem – wyjaśnia Krzysztof Soszyński.

Na stanowisko dyrektora zarządzającego powołany został Tomasz Bęben, dotychczasowy dyrektor ds. prawnych i przemysłu. Zarząd SDCM udzielił mu szerokich pełnomocnictw, dzięki czemu będzie mógł w pełni samodzielnie kierować pracami Stowarzyszenia.

Mimo że stanowisko, które objąłem jest całkiem nowe w strukturach SDCM, chciałbym zapewnić, że w obowiązki wdrażałem się przez kilkanaście ostatnich miesięcy, korzystając z pomocy Alfreda, który powierzał mi kolejne zagadnienia i wspierał radami. Można więc metaforycznie powiedzieć, że pałeczka w sztafecie została przekazana w biegu. Cieszę się, że będę mógł od razu w pełni poświęcić się pracy merytorycznej. Zdaję sobie sprawę, że przejęcie sterów z rąk Alfreda, który tworzył SDCM i przez tyle lat na jego rzecz pracował, jest olbrzymim wyzwaniem, ale podchodzę do tego z optymizmem i nadzieją na jego dalsze – nieocenione wsparcie udzielane mi od początku mojej pracy w SDCM czyli od dobrych kilku lat – mówi Tomasz Bęben.

Podczas Walnego Zebrania Członkowie Stowarzyszenia nadali Alfredowi Franke tytuł honorowego prezesa.

– To niezwykle miły gest ze strony moich przyjaciół z SDCM, który traktuję jako udzielenie mi symbolicznego absolutorium za te wszystkie lata pracy – mówi Alfred Franke.
O przyszłość Stowarzyszenia jestem spokojny. Myślę, że Tomek świetnie sprawdzi się na stanowisku dyrektora zarządzającego – to człowiek młody, zdolny i energiczny, dobrze przygotowany do pracy w SDCM także dzięki wykształceniu prawniczemu – jest on radcą prawnym. Sprawdził się podczas pracy w trudnych czasach pandemii. Ja, choć ustępuję ze stanowiska prezesa i wycofuję się z pracy operacyjnej, to jednak nie znikam. Wyrażam gotowość służenia radą i pomocą Tomkowi i Zarządowi, jeśli tylko będą jej potrzebowali – dodaje Alfred Franke.

Zostaw Komentarz