Nagrodzone oleje i technologia

03 lut 2015

shell-helix-ultra-professional-kOleje silnikowe Shell Helix Ultra Professional zostały wyróżnione godłem „Laur Konsumenta”.  Jednocześnie tytuł „Innowacji Roku 2014” przyznany został technologii Shell PurePlus wykorzystywanej do produkcji olejów bazowych, z których powstają oleje Shell Helix Ultra.

Laur Konsumenta to ogólnopolskie badanie konsumenckie, którego celem jest wyłonienie najpopularniejszych na polskim rynku produktów i marek. O przyznaniu nagrody decydują głosy konsumentów zebrane w sondażu telefonicznym oraz przez ankieterów działających w najważniejszych punktach miast na terenie całego kraju.

Laur_Konsumenta_Odkrycie_2014Wyróżnienie przyznawane jest w kilku kategoriach, a jedną z nich jest „Odkrycie Roku”. Honorowane są w niej innowacyjne produkty, które pojawiły się na rynku w danym roku i zostały dostrzeżone oraz docenione przez klientów. Za rok 2014 nagroda ta została przyznana olejom silnikowym Shell Helix Ultra Professional. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Tym bardziej, że jest to najcenniejszy głos, bo głos Klientów, którzy potwierdzili najwyższą jakość olejów Shell Helix i docenili nasze innowacyjne podejście do produktu”– powiedziała Justyna Goraj z Shell Polska.

Linia udoskonalonych olejów silnikowych Shell Helix Ultra Professional (tzn. przeznaczonych dla producentów pojazdów i serwisów samochodowych) została wprowadzona na rynek na początku ubiegłego roku. Oleje te powstają z oleju bazowego wytwarzanego z gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej technologii Shell PurePlus, która to technologia otrzymała z kolei tytuł Innowacji Roku 2014 w konkursie organizowanym przez Forum Biznesu.

Innowacja_2014_Shell_PolskaCelem tego konkursu jest promocja nowoczesnych i przełomowych rozwiązań, projektów oraz technologii, które rozwijają i doskonalą dany rynek. Projekt jest realizowany pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacji Centrum Innowacji FIRE.  – Wprowadzenie technologii Shell PurePlus na rynek to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży środków smarnych w minionym roku. Tytuł Innowacja 2014 jest kolejnym wyróżnieniem potwierdzającym pozycję firmy Shell, jako lidera innowacji i dostawcy rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów. Cieszymy się, że nasza praca została doceniona również przez świat biznesu i nauki” – powiedział Łukasz Radzymiński, dyrektor sprzedaży w Shell Polska.

Technologia Shell PurePlus opiera się na procesie syntezy gazu ziemnego w ciecz (gas-to-liquid), skutkiem czego otrzymywana jest krystalicznie czysta, syntetyczna baza olejowa, która stanowi od 75 do 90 procent zawartości oleju silnikowego. Cechuje się ona lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością niż tradycyjne oleje bazowe, dzięki czemu powstające z niej środki smarne Shell są pozbawione praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej. Pozwala to utrzymać najwyższe parametry eksploatacyjne silników i gwarantuje ich optymalną czystość.

Zostaw Komentarz