Show Truck – więcej praktyki

10 Lis 2017

W tegorocznej edycji projektu Show Truck dział szkoleń Inter Cars skupił się na praktycznej wiedzy warsztatowej. Pomysł był strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy duża liczba uczestników szkoleń.

W tym roku projekt Show Truck przeszedł dużą zmianę. Dotychczasowe proporcje pomiędzy teorią a praktyką warsztatową zostały zmienione. Tegoroczny Show Truck skoncentrował się na przedstawieniu zasad efektywnej naprawy pojazdów. Do jej wykonania mechanicy potrzebują wiedzy technicznej, którą uzyskują podczas szkoleń. Dzięki temu mogą szybciej, lepiej i zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, przywracać sprawność powierzanych im pojazdom.

Zmiany w konstrukcji samochodów ciężarowych, nowe normy, coraz bardziej złożona diagnostyka – wszystko to sprawia, że mechanicy muszą stale uzupełniać kwalifikacje. Od początku tego roku w projekcie prowadzonym przez dział szkoleń Inter Cars, wzięło udział ponad 2000 mechaników, którzy uczestniczyli w sumie w 130 panelach szkoleniowych, na których poszerzali swoją wiedzę i umiejętności.

Postęp techniczny w samochodach ciężarowych zachodzi praktycznie we wszystkich elementach – począwszy od silnika, przez układ przeniesienia napędu, na układach hamulcowych kończąc. Nieodzownym elementem skutecznej naprawy pojazdu jest odpowiednia diagnostyka. Prawidłowe rozpoznanie przyczyn pozwala wykonać skuteczną naprawę w możliwie najkrótszym czasie. Czas odgrywa tu kluczową rolę, bo każdy dzień przestoju samochodu ciężarowego generuje wysokie koszty.

Dlatego też uczestnicy szkoleń mają możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem diagnostycznym oferowanym przez Inter Cars oraz partnerów Show Truck 2017. Kolejnym atutem tegorocznej edycji jest zaangażowanie producentów części zamiennych i wyposażenia diagnostycznego, którzy zapewniają wysoki poziom merytoryczny, a także dostęp do aktualnej wiedzy technicznej oraz najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Tegoroczny cykl szkoleń Show Truck dobiega już końca. Przed Inter Cars analiza szkoleniowej praktyki oraz informacji zwrotnych od klientów. Pozwoli to jeszcze lepiej przygotować program w przyszłym roku.

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz