Sieć PETRONAS coraz większa

24 sie 2022

PETRONAS informuje o zwiększeniu swojej sieci partnerskich serwisów o 126 punktów w ciągu ostatniego roku. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, zawdzięcza ona ten sukces partnerskiej współpracy.

Trudne warunki gospodarcze nie sprzyjają prowadzeniu działalności. Wpływają też na mniejszą liczbę rozpoczynających działalność warsztatów, choć w niezależnych warsztatach serwisowanych jest coraz więcej samochodów. Jednym ze sposobów na przezwyciężenie rynkowych trudności staje się współpraca w sieci warsztatowej.

Serwisy stowarzyszone w sieci warsztatów partnerskich PETRONAS mogą przede wszystkim liczyć na preferencyjne warunki dostaw wysokomarżowych produktów naszego koncernu. Zapewniamy również szkolenia produktowe, materiały reklamowe oraz wsparcie sprzedażowe na wielu poziomach. Podczas spotkania na Torze Jastrząb przygotowaliśmy dla firm członkowskich zajęcia z prowadzenia mediów społecznościowych, prezentację aplikacji GarageView czy trening kompetencji miękkich – mówi Adam Bober, dyrektor sprzedaży PETRONAS Lubricants w Polsce.

Zainicjowany w 2020 roku program przyciąga coraz więcej warsztatów. W 2021 roku do sieci dołączyło 126 serwisów. Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku można spodziewać się jeszcze lepszego wyniku, ponieważ do lipca sieć powiększyła się o kolejnych 49 partnerów, a następnych 100 zgłosiło się do rejestracji. Tym samym w ciągu dwóch lat trwania programu, PETRONAS zbudował w Polsce sieć liczącą 254 warsztatów.

Strategia marki w Polsce zakłada dalszy wzrost sieci partnerskiej, jako jednego z kluczowych kanałów dystrybucji produktów. Dane firmy na temat rozwoju sieci wskazują na wysokie zainteresowanie współpracą. Panujące obecnie warunki ekonomiczne z pewnością wzmocnią trend dołączania mniejszych warsztatów do ogólnopolskich sieci. Niezależne serwisy, które dołączyły do sieci PETRONAS w dalszym ciągu pozostają samodzielne. Współpraca dotyczy przede wszystkim dystrybucji produktów marki.

Rozwój partnerskich relacji jest dla nas priorytetem. Dwa lata pandemii, do tego wojna w Ukrainie, a także ostatnie pogorszenie się warunków gospodarczych odbijają się negatywnie na kondycji branży. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw małym i średnim warsztatom, które stanowią fundament branży. Naszym celem jest udostępnianie narzędzi i rozwiązań (np. wspomniane GarageView), które bywają nieosiągalne dla niezależnych serwisów. W ten sposób pomagamy budować przewagę konkurencyjną i pozyskiwać nowych klientów – dodaje Adam Bober.

Zostaw Komentarz