Silnik taksówki w świetnym stanie?

14 sty 2015

W jakim stanie jest silnik auta, które przejechało ponad 193 000 kilometrów i to jako taksówka? Większość pytanych powie, że w fatalnym i z góry odrzuci ofertę kupna takiego pojazdu. Okazuje się jednak, że stan techniczny silnika używanej taksówki może zaskoczyć wiele osób, nawet znających się na motoryzacji. Wszystko zależy od regularnego serwisowania oraz skutecznej ochrony jednostki napędowej, co udowodnili specjaliści Mobil 1 podczas szczegółowej inspekcji silnika taksówki z Las Vegas.

Wielka ostrożność, czy wręcz nieufność, z jaką większość osób podchodzi do samochodów używanych wcześniej jako taksówki wynika przede wszystkim z wysokiego stanu licznika takich pojazdów. Jak wynika z badania Mobil 1 przeprowadzonego na kilku tysiącach kierowców z Europy, czasami wręcz przesadna koncentracja na liczniku nie jest domeną wyłącznie Polaków. Okazuje się, że na przykład dla naszych zachodnich sąsiadów przebieg auta ma aż dwukrotnie większe znaczenie.

Test silnika taksówki - Las Vegas 2 (fot. ExxonMobil)Takie zachowanie osób rozważających kupno używanego auta sprawia, że część handlarzy w obawie przed utratą zysku decyduje się na tzw. kręcenie licznika nawet w samochodach o przebiegu poniżej 150 000 km. Tymczasem najnowszy test Mobil 1 dowodzi, iż nawet pojazdy, które przejechały blisko 200 000 kilometrów mogą mieć silnik w doskonałym stanie.

Chcąc potwierdzić skuteczność działania olejów syntetycznych, specjaliści Mobil 1 odwiedzili Lucky Cab, jedną z największych korporacji taksówkarskich w Las Vegas. Tam pod okiem kamer rozebrali na części i szczegółowo ocenili każdy element silnika Chevroleta Impali. Auto przejechało ponad 193 000 km, wożąc klientów po leżącym na środku pustyni słynnym Las Vegas.

Test-silnika-taksówki-Las-Vegas--fot.-ExxonMobilOperacja techników Mobil 1 na sercu Chevroleta trwała ponad pół godziny i można było śledzić ją na żywo w internecie. Aktualnie film jest dostępny pod adresem http://www.ustream.tv/recorded/40766881 lub na profilu Mobil 1 na Facebooku: www.facebook.com/Mobil1 (ikonka Mobil 1 Performance Story). Mobil 1 poleca ten ten materiał jako jeden z dowodów na to, jak dużo nasze auta zawdzięczają regularnej wymianie oleju oraz stosowaniu wysokiej jakości syntetyków, które w porównaniu do produktów mineralnych i semisyntetycznych oferują nieporównywalnie więcej korzyści. Nie tylko wydłużają życie samochodu, ale także pomagają zmniejszyć wydatki na serwis oraz paliwo.

Na podstawie materiałów Mobil 1

1 comments
  1. Moi drodzy, toż to amerykańska ściema: wolnossący V6 w trybie ruchu w USA – ciągle niskie obroty i praktycznie bez obciążenia, żadna autostrada, ciągle wysokie temperatury – toż to SPA dla silnika!!!!! Ten silnik jakby nic nie robił – ciagle dogrzany (nawet jak stoi) i nie wysilany, normalnie plaża !
    Jak to porównywać z turbo mikro benzynką jakąś 1,4 czy 2.0 pędzoną w mrozach i na autobanach? Albo w trybie start-stop?
    Ach, te amerykańskie lalusie i iich „harsh conditions”, hehe ! Oni nic nie wiedzą o trudnych warunkach pracy silnika!
    Ten olej może być dobry, tylko film jest po prostu infantylny.

Zostaw Komentarz