SKF TPMS – ciśnienie pod stałą kontrolą

05 lip 2023

SKF Tyre Pressure Monitoring System to elektroniczny układ, który monitoruje ciśnienie w kołach, natychmiast informuje kierowcę o nieprawidłowościach, podnosząc w ten sposób poziom bezpieczeństwa. System SKF przeznaczony do samochodów osobowych nie wymaga programowania, ponieważ został opracowany w standardzie OE i jest już dopasowany do konkretnych modeli pojazdów. 

Nadmierne lub niedostateczne ciśnienie w oponie skraca żywotność ogumienia, a w skrajnych przypadkach może być przyczyną „wystrzału opony”. Według badań, zaledwie 15%-owa odchyłka może skrócić żywotność opony o 10%! Dzięki systemowi monitorowania ciśnienia w oponach SKF, kierowcy mogą kontrolować ciśnienie w ogumieniu w sposób dokładny i ciągły, co poprawia bezpieczeństwo jazdy, wydłuża żywotność opon i zmniejsza zużycie paliwa.

System TPMS od SKF do samochodów osobowych został opracowany w standardzie OE. Oznacza to, że w sprzedaży oferowane są zestawy przeznaczone do poszczególnych modeli. Oferta SKF obejmuje 75% europejskich pojazdów wyposażonych w system TPMS. SKF Tyre Pressure Monitor różni się od większości urządzeń dostępnych na rynku, ponieważ nie wymaga żadnego programowania, co znacznie ułatwia montaż i aktywację.

Czujniki SKF TPMS gwarantują wydajność równoważną OE oraz precyzyjne osadzenie i uszczelnienie. System TPMS obejmuje monitor ciśnienia w oponach z ostrzeżeniem o niskim ciśnieniu, kontrolkę TPMS i narzędzie do resetowania TPMS.

SKF TPMS jest owocem dziesięcioleci ścisłej współpracy SKF z wiodącymi producentami pojazdów samochodowych. To połączenie nowoczesnych materiałów i zaawansowanego oprogramowania – mówi Marcin Czajka, vehicle aftermarket sales manager South SKF Polska S.A.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz