SKF wspiera studentów

19 wrz 2023

SKF wspiera studencki team Proton Dynamic działający pod auspicjami Politechniki Warszawskiej. W ramach współpracy przekazał zespołowi łożyska, które zostaną wykorzystane w bolidzie PD2, startującym w Formule Student.

Formuła Student to cykl zawodów, w których startują budowane przez studentów elektryczne pojazdy nawiązujące wyglądem do prawdziwych bolidów Formuły E. Jest to projekt wielopłaszczyznowy, w którym istotne jest zarówno zarządzanie teamem, pozyskiwanie sponsorów i promocja zespołu, jak też zaplecze inżynierskie, czyli budowa samych pojazdów spełniających ramowe wymagania regulaminu. Cała koncepcja jest jednak na tyle elastyczna, by zapewnić możliwość wykazania się jak największą kreatywnością przez zespoły w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań.

Zespół Proton Dynamic już działa, ma swoje doświadczenia teoretyczne i praktyczne, a także dysponuje własnym bolidem, który startuje w zawodach, mierząc się z konstrukcjami z innych uczelni. Co więcej, bolid PD2 jest kolejną ewolucją bolidu PD1.5, wykorzystywanego w ubiegłym sezonie. Jest to warte podkreślenia, ponieważ wiele tego typu przedsięwzięć nie wychodzi nigdy poza ramy start-upu.

Wysokiej klasy łożyska precyzyjne, a także nakrętki i podkładki łożyskowe SKF pomogą w dalszym rozwoju i udoskonaleniu projektu. Elementy od SKF zostaną wykorzystane m.in. w mechanizmie różnicowym układu napędowego, w układzie kierowniczym oraz w kołach.

 

Zostaw Komentarz