Skuteczny sposób na klienta

11 gru 2015

Mając do wyboru dwa porównywalne serwisy, z których jeden udostępnia właścicielowi pojazdu rzetelnie prowadzoną historię napraw jego samochodu, drugi zaś tego nie robi, klient z całą pewnością wybierze pierwszy z tych warsztatów.

Jak dotąd nikomu nie udało się wyprodukować samochodu, który nie wymagałby regularnego serwisowania i był stuprocentowo bezawaryjny. I raczej nigdy się to nie uda. Choćby ze względu na zupełnie naturalne zużycie, w każdym pojeździe co jakiś czas trzeba coś wymienić, a od czasu do czas dokonać również jakiejś regulacji czy naprawy. A skoro tak, to warto odnotowywać, co i kiedy przy samochodzie było robione. Bardzo bowiem przydaje się to w wielu sytuacjach: przy planowaniu czynności obsługowych, diagnostyce i naprawach pojazdu, obliczaniu kosztów jego eksploatacji, sporach reklamacyjnych itp.

Przydaje się również przy sprzedaży pojazdu, gdyż potencjalny nabywca zazwyczaj już na wstępie pyta o historię auta. Jeśli jest ona wiarygodnie udokumentowana, natychmiast podnosi to atrakcyjność używanego samochodu. Potwierdzają to liczne badania prowadzone wśród kupujących.

Największa przewaga ASO

ksMiędzy innymi właśnie dlatego, a nie ze względu na jakość przeprowadzanych napraw, tak poszukiwane są pojazdy, które serwisowano (również po zakończeniu gwarancji) w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Auta te mają bowiem książkę serwisową (czy to tradycyjną, czy coraz częściej elektroniczną), w której na ogół systematycznie jest odnotowywane co, kiedy i przy jakim przebiegu przy samochodzie wykonano. Na tej podstawie ewentualny nabywca może próbować ocenić czy dotychczasowy właściciel auta dbał o nie należycie, czy licznik przebiegu nie został cofnięty, czy w najbliższej przyszłości nie trzeba wykonać kosztownego przeglądu samochodu.

Stworzona z myślą o warsztatach…

logo maDobrze udokumentowaną historię może mieć jednak również samochód serwisowany poza ASO. A to na przykład dzięki oferowanej na rynku Elektronicznej Książce Serwisowej „Moje Auto” stworzonej specjalnie z myślą o warsztatach niezależnych (także tych niewielkich) i ich klientach. Książka ta jest bowiem profesjonalnym, choć jednocześnie prostym i intuicyjnym w obsłudze narzędziem do gromadzenia w jednym miejscu oraz porządkowania wszelkich informacji dotyczących serwisowanych pojazdów. By z niej korzystać wystarczy komputer podłączony do internetu, a zapewnia ona m.in.:

 • Łatwy i szybki dostęp do wszystkich wprowadzonych w przeszłości danych dotyczących pojazdu, jego właściciela i wykonanych napraw;
 • Możliwość automatycznego (szybkiego i eliminującego niebezpieczeństwo pomyłek) wczytywania danych z dowodu rejestracyjnego za pomocą skanera 2D;
 • Prosty dostęp do informacji o producencie i koszcie wymienionych podzespołów, co bywa bardzo użyteczne przy naprawach gwarancyjnych;
 • Dostęp do rozmaitych statystyk, np. pozwalających ocenić kiedy będzie trzeba dokonać następnej obsługi auta, wymiany płynów itp;
 • Możliwość automatycznego przypominania pracownikom serwisu oraz powiadamiania klientów za pomocą SMS-ów lub e-maili o zbliżających się terminach napraw, badania technicznego, ubezpieczenia itp;.
 • Możliwość kontrolowania jak postępują prace przy samochodzie od momentu jego przyjęcia do warsztatu aż po wydanie auta klientowi;
 • Skuteczny program lojalnościowy.

 … i ich klientach

Jednocześnie właściciel auta lub floty pojazdów obsługiwanych w warsztacie, w którym wdrożona została Elektroniczna Książka Serwisowa „Moje Auto” ma dzięki niej:

 • Szybki i łatwy dostęp do bieżących informacji o własnym samochodzie lub samochodach;
 • Znacznie ułatwiony kontakt z warsztatem;
 • Wiarygodną i rzetelną książkę serwisową z historia pojazdu zwiększającą atrakcyjność i wartość auta.

 Wszystko w pakiecie

Dostęp online do informacji, zarówno dla serwisu jak i uprawnionych klientów, jest odpowiednio zabezpieczony, same zaś dane przechowywane są na chronionych serwerach z zachowaniem przepisów polskiego prawa, w tym wymogów określonych przez GIODO.

Do strony www.mojeauto.biz można dostać się również poprzez ten kod QR, albowiem jest w nim zakodowany je adres.
Do strony www.mojeauto.biz można dostać się również poprzez ten kod QR, albowiem jest w nim zakodowany jej adres.

Z uruchomieniem oprogramowania nie powinno być problemów, albowiem na pakiet startowy, poza aplikacją „MojeAuto”, składa się także opieka przy jej rozruchu oraz skaner kodów z dowodu rejestracyjnego. Pakiet obejmuje ponadto: dostęp do danych książki serwisowej przez 24h/dobę, karty identyfikacyjne dla klientów, opiekę konsultanta, hosting, systematyczne uaktualnienia, opiekę marketingową (udział w akcjach promocyjnych serwisu, gadżety dla klientów).

Wyjątkowa okazja

Więcej o Elektronicznej Książce Serwisowowej „Moje Auto” można przeczytać na stronie www.mojeauto.biz. Poprzez tę stronę (a także telefonicznie lub korzystając z poczty elektronicznej) można również skontaktować się dostawcą tego pożytecznego oprogramowania. Warto to uczynić bez zbędnej zwłoki, albowiem tylko do końca roku jest ono oferowane na wyjątkowo korzystnych warunkach.

ma-pasek

4 komentarze
 1. Świetna aplikacja, używam jej od jakiegoś czasu, klienci bardzo zadowoleni a dla mnie fajny program do prowadzenia serwisu

 2. Ciekawa propozycja! Papierowe książki to przeżytek, do tego często podrabiany lub… gubiony. Drogi taki mechanizm?

Zostaw Komentarz