Służba rekordzistów

31 gru 2019

Koniec roku to czas podsumowań. Portal Interia podsumował na przykład, że Służba Ochrony Państwa, czyli formacja odpowiedzialna za ochronę wysokich urzędników państwowych, zajmująca się między innymi ich bezpiecznym (z założenia) wożeniem, miała w 2019 roku 63 zgłoszone kolizje drogowe. Statystycznie wychodzi więc oficjalny dzwon co sześć dni.

Nie wiemy, w którym warsztacie naprawiane są limuzyny SOP, ale na pewno należy mu pogratulować tak znakomitego klienta, który zapewnia robotę przez okrągły rok.

Gdybyśmy natomiast zostali kiedyś ministrami, wystąpilibyśmy o służbowe bilety miesięczne na komunikację miejską, a w szczególnie pilnych sytuacjach dzwonili po taksówkę. Do jazdy z SOP zabrakłoby nam śmiałości. Pewnie z powodu tego deficytu żadne powołanie nam nie grozi, albowiem minister musi być śmiały i wszelkie rozterki powinny mu być obce.

Ciekawe czy w 2020 roku SOP wykręci nowy rekord. Życzyć jej tego w każdym razie nie wypada.

Wypada za to życzyć udanego 2020 roku naszym Czytelnikom. Oby nie był gorszy od poprzedniego. Niech Wam, drodzy Czytelnicy, nigdy nie brakuje dobrego nastroju.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Zostaw Komentarz