Śniadanie prasowe z ekspertami WUZETEM

02 lis 2023

Podczas śniadania prasowego z ekspertami firmy WUZETEM i jej prezes Anną Ścieszko-Osińską rozmawiano o transformacji przedsiębiorstwa, jego kompetencjach, potencjale i ekspansji.

 Zdaniem przedstawicieli WUZETEM, jednym z kluczowych czynników skutecznej transformacji firmy była rozbudowa parku maszynowego oraz rozwój działu B+R (badań i rozwoju), w tym podjęcie współpracy z takimi uczelniami, jak WAT, Instytut Chemii Fizycznej PAN czy Politechnika Warszawska. W efekcie spółka jest obecnie jedną z nielicznych firm w Polsce i Europie skutecznie wdrażających technologię DLC – wytwarzania powłok diamentopodonych (diamond-like-carbon). M.in. dzięki temu WUZETEM pozostaje cenionym producentem części do wtryskiwaczy silników wysokoprężnych, z których korzystają na co dzień zakłady regeneracyjne na całym świecie. Spółka oferuje rozpylacze do układów wtryskowych silników diesla, które mają zastosowanie w autach takich renomowanych marek, jak Toyota, Mercedes-Benz, BMW, itp.

Dzięki wspomnianym inwestycjom i eksperckiemu know-how, WUZETEM osiągnęła nowe kompetencje przemysłowe z korzyścią nie tylko dla siebie, ale też dla sektorów powiązanych, także o strategicznym znaczeniu, wymagających odporności, jak sektor zbrojeniowy. To jeden z ważnych kierunków rozwoju zaplanowany przez zarząd firmy, a urzeczywistniany m.in. poprzez uzyskanie koncesji MSWiA na wytwarzanie, przechowywanie i obrót broni oraz amunicji o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym.

Ostatnie kryzysowe lata udowodniły, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa łańcucha dostaw, a pod tym względem kluczowym procesem jest angażowanie rodzimego przemysłu w dostawy w taki sposób, aby łańcuchy logistyczne były jak najbardziej krótkie, elastyczne i odporne na turbulencje.

W podsumowaniu spotkania prasowego prezes A. Ścieszko-Osińska podkreślała znaczenie inwestycji w infrastrukturę, ale też w kapitał ludzki. Wskazała, że pozycja firmy na rynku polskim i globalnym to efekt wysiłku wszystkich zespołów i zmiany kultury pracy, w której naczelną zasadą jest „po pierwsze – człowiek” oraz podejście „wszystko możemy wypracować” zamiast „uda się”.

Zostaw Komentarz