Sposób na czyściwa

19 lut 2014

Brudne czyściwo nasączone produktami ropopochodnymi musi być odpowiednio składowane, gdyż jedna iskra może doprowadzić do jego zapalenia. Niebezpieczeństwo to całkowicie eliminują kontenery SaCon®.

Kontener SaCon® gwarantuje bezpieczne składowanie czyściw i bezpieczeństwo w czasie ich transportowania.
Kontener SaCon® gwarantuje bezpieczne składowanie czyściw i bezpieczeństwo w czasie ich transportowania.

Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku są dużo bardziej skuteczne przy usuwaniu zanieczyszczeń, oleju, smaru czy paliwa podczas wszelkich prac w warsztacie samochodowym, niż zwykłe szmaty czy ręczniki papierowe, gdyż znacznie lepiej wchłaniają wszelkie płynne substancje a do tego są trwałe.  Brudne, czy raczej nasączone substancjami ropopochodnymi, stanowią jednak nie mniejsze zagrożenie pożarowe. Wystarczyć może dosłownie jedna iskra powstała przy szlifowaniu czy spawaniu, by zajęły się żywym, trudnym do ugaszenia, ogniem. Dlatego brudne czyściwa, tak samo zresztą jak i szmaty, nie powinny być w warsztacie składowane w otwartych pojemnikach. Należy w tym celu stosować wyłącznie pojemniki zamykane. I to takie których otwieranie i zmykanie jest szybkie i łatwe, gdyż w przeciwnym razie pracownicy niechętnie będą z nich korzystali w codziennej pracy.

Jako wzór może tu służyć opracowany przez firmę MEWA, specjalizującą się w dostarczaniu i odbiorze czyściw wielokrotnego użytku,  bezpieczny kontener wykonany z wytrzymałego sztucznego tworzywa (wysokomolekularny polietylen niskociśnieniowy). Jeśli bowiem jest on wykorzystywany zgodnie  z przeznaczeniem, gwarantuje bezpieczne składowanie i transport czyściw.

zdj SaCon 2
SaCon® z systemem zamykania mającym europejski certyfikat (CE), spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

SaCon®, bo taką ów pojemnik nosi nazwę, ma pokrywę (z uszczelką  zamontowaną metodą wtrysku), którą można szybko i szczelnie zamknąć za pomocą specjalnie opracowanych zamków. Pozwala to zostawić kontener przy stanowisku mechanika, także gdy pracownik skończy pracę. Dzięki temu SaCon® zawsze stoi tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Inna sprawa, że przemieszczanie pojemnika nie stanowi żadnego problemu, gdyż zaopatrzony on został w kółka.

Wspomnieć w tym miejscu należy, że udostępnienie kontenera stanowi część usługi, jaką firma MEWA proponuje warsztatom samochodowym, czyli oferty czyściw wielokrotnego użytku w systemie full-service (dostawa czyściw do klienta – odbiór zabrudzonych czyściw – pranie – ponowna dostawa czystych czyściw do klienta). Dodajmy jeszcze, że ważną zaletą takiego  rozwiązania jest to, iż osoby kierujące warsztatami odciążone zostają od czynnościach wynikających z przepisów bezpieczeństwa oraz gospodarowania odpadami. Ponadto przyczynia się ono do obniżenia kosztów, zwiększenia bezpieczeństwa w warsztacie, a także do ochrony środowiska. 

Zostaw Komentarz