Sposób na klientów

29 cze 2020

Jak zachęcić kierowców, by przedwakacyjny przegląd samochodu zlecili akurat naszemu warsztatowi? Propozycję ma tu Motointegrator.

Sezon wakacyjnych wyjazdów się rozpoczął, nadmorskie plaże i górskie szlaki stopniowo zapełniają się turystami. W tym roku większość wczasowiczów wyruszy na wakacje swoimi samochodami – to wciąż najbardziej rekomendowany i najbezpieczniejszy środek transportu.

Przed dalszą podróżą samochodem ważna jest pewność, że auto nie ma żadnych usterek i pozwoli bezpiecznie dojechać do celu. Kierowcy częściej będą więc teraz pojawiać się w warsztatach, by zlecić przegląd auta, odgrzybianie i serwis klimatyzacji czy wymianę takich elementów jak rozrząd albo klocki hamulcowe.

Jak jednak zachęcić te osoby do wizyty właśnie w naszym warsztacie? Propozycję ma tu Motointegrator, który przygotował dla współpracujących z nim warsztatów specjalną wakacyjną ofertę.

Mówiąc najkrócej polega ona na tym, aby ułatwić kierowcom wybór naszego warsztatu, zwiększając jego widoczność w internecie. Sposobem na to ma być wykupienie specjalnej usługi zapewniającej wyświetlanie się informacji o warsztacie na pierwszym miejscu listy placówek działających w danym mieście. Dodatkowo, za każdy wykupiony miesiąc takiej usługi, warsztat otrzyma 10 pakietów Assistance na Polskę lub 5 na Europę, które będzie mógł rozdać swoim klientom.

Gra warta jest świeczki, bo miesięcznie ponad 500 tys. kierowców szuka warsztatów na Motointegrator.com, a średnio o prawie 200% wzrasta liczba wejść na stronę warsztatu, który ma włączoną usługę wyniku sponsorowanego. Jest więc ona efektywnym sposobem promowania się w internecie i pozyskiwania nowych klientów, dodatkowo przyciągając ich Assistance dodawanym do usługi wykonanej w warsztacie. Kierowcy docenią to szczególnie teraz, w okresie wakacyjnym.

Ujmując rzecz całą w punktach, warsztat korzystający z usługi proponowanej przez Motointegrator zyskuje:

  • wzrost liczby klientów;
  • wzrost rozpoznawalności wśród kierowców;
  • możliwość oferowania klientom atrakcyjnych dodatków do usług wykonanych w warsztacie;
  • wsparcie zespołu Motointegrator podczas całego okresu trwania usługi;
  • materiały marketingowe informujące o Assistance;
  • raport efektywności na końcu usługi.

Zostaw Komentarz