Sposób na problemy z retrofitami LED

26 wrz 2023

Wymiana tradycyjnych żarówek halogenowych na retrofity LED wiąże się czasem z pewnymi niedogodnościami, takimi jak komunikaty błędów na desce rozdzielczej, migotanie świateł lub ich przyciemnienie. Philips oferuje nową generację adapterów, które dzięki konstrukcji 3w1 eliminują wszystkie te problemy, bez konieczności stosowania kilku adapterów starszego typu jednocześnie.

Komunikaty błędów na desce rozdzielczej lub migotanie oświetlenia to dwa najpopularniejsze problemy jakie czasami pojawiają się po wymianie żarówek halogenowych na retrofity LED. Do tej pory jedynym sposobem przeciwdziałania im  była wstępna diagnostyka układu i montaż adapterów CANbus, które gwarantują pełną kompatybilność retrofitów z instalacją CAN. Niestety, ze względów technicznych należało wybierać pomiędzy dwoma różnymi typami adapterów lub – w razie takiej potrzeby – montować oba jednocześnie. Adaptery nowej generacji Philips łączą w sobie cechy wszystkich popularnych typów adapterów starszej generacji i dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, który adapter będzie potrzebny, ani tym bardziej montować dwóch. Montaż jednego nowego adaptera rozwiązuje większość typowych problemów z adaptacją.

Złącza nowych CANbus-ów różnią się w zależności od tego do jakiego rodzaju retrofita mają zostać zamontowane. Do wyboru są złącza H7, H4, H11, H8, H16, HB3, HB4 i HIR2.

Nowe adaptery są kompatybilne ze wszystkimi seriami Philips LED, w tym z homologowaną na wybranych rynkach serią Philips Ultinon Pro6000. Jedynym warunkiem montażowym jest prawidłowy dobór adaptera do typu żarówek (H7, H4, H11, H8, H16, HB3, HB4 i HIR2).

Wedle zapewnień producenta, wszystkie adaptery nowej generacji spełniają odpowiednie wymogi co do zakłóceń elektromagnetycznych, są zabezpieczone przed pyłem i wodą w klasie IP65, ich precyzyjne wykonanie ułatwia instalację, zaś zastosowane trwałe materiały zapewniają długą żywotność (produkt ma 2-letnią gwarancję z możliwością przedłużenia do 3 lat).

Zostaw Komentarz