Sposób na sprawną
modernizację SKP

01 kwi 2021

Nowa wersja rolek hamulcowych CERTUS z silnikami po bokach to propozycja dla tych właścicieli SKP, którzy podczas modernizacji stacji nie mogą sobie pozwolić na pogłębienie istniejących fundamentów.

 

Cechą charakterystyczną nowej wersji uniwersalnych rolek hamulcowych CERTUS CRB 13 jest ulokowanie silników po bokach (a nie pod rolkami). Takie ich umiejscowienie pozwoliło skonstruować urządzenie o niedużej głębokości zabudowy (jedynie około 20 cm). W rezultacie nowy typ rolek CERTUS CRB 13 można wykorzystać zarówno stacjonarnie (montując je w płytkim fundamencie), jak również mobilnie (z zastosowaniem ramp najazdowych, np. w Mobilnej Linii Diagnostycznej CERTUS).

Przebudowa istniejącego obiektu to zawsze kosztowne i czasochłonne przedsięwzięcie. – Wielokrotnie się zdarza, że inwestor z różnych powodów nie chce lub wręcz nie może pogłębić fundamentów. Czasem jest to spowodowane brakiem dokumentacji, przez co nie wiadomo jaka jest grubość posadzki, nośność konstrukcji, itp. Niekiedy przedsiębiorca prowadzący SKP nie chce inwestować w wynajmowaną halę. Zresztą jakakolwiek większa przebudowa kanału oznacza także wyłączenie SKP z pracy nierzadko na wiele dni. Między innymi z myślą o takich sytuacjach skonstruowaliśmy nowe urządzenie CERTUS – mówi Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Wersja uniwersalnych rolek hamulcowych CRB 13 z silnikami ulokowanymi po bokach znacząco ogranicza zakres prac budowlanych w razie wymiany starych rolek zamontowanych w płytkim fundamencie na urządzenie nowszej generacji.

Rolki hamulcowe CRB 13 w wersji z silnikami ulokowanymi po bokach to kolejna już nowość w gamie urządzeń wchodzących w skład linii diagnostycznej CERTUS. Powstały one w ramach prac prowadzonych w Centrum Badawczo-Rozwojowym WSOP w Knurowie. Dodać tu wypada, że zespół inżynierów firmy WSOP stworzył cały typoszereg urządzeń, które znacząco zwiększają możliwości diagnostyczne linii CERTUS. Dotyczy to szerokiego wachlarza pojazdów: od tych nietypowych o bardzo wąskim rozstawie kół (quady, trójkołowce i inne), poprzez pojazdy ponadgabarytowe i przyczepy niskopodwoziowe, naczepy, a skończywszy na nisko zawieszonych samochodach sportowych.

Powstanie nowych urządzeń diagnostycznych CERTUS zostało częściowo sfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zostaw Komentarz