Sposób na wycieki

15 gr. 2015
Mata absorpcyjna MULTITEX może być stosowana przy każdej naprawie, podczas której istnieje groźba wycieku płynów eksploatacyjnych lub oleju.
Mata absorpcyjna MULTITEX może być stosowana przy każdej naprawie, podczas której istnieje groźba wycieku płynów eksploatacyjnych lub oleju.

Kałuża oleju na stanowisku na którym naprawiany jest samochód to nie tylko kwestia estetyki, ale i bezpieczeństwa. Dlatego firma MEWA proponuje maty absorpcyjne Multitex.

Przy bardzo wielu naprawach samochodu niemal nieuniknione są mniejsze lub większe wycieki płynów eksploatacyjnych czy oleju silnikowego powodujące zanieczyszczenie podłogi stanowiska roboczego. Nierzadko więc mechanik musi nawet na dłuższy czas przerwać pracę przy pojeździe i zająć się usuwaniem plam oleju czy płynu hamulcowego lub chłodzącego. By ułatwić mu to zadanie, a w zasadzie wyeliminować konieczność likwidowania skutków wycieków, firma MEWA opracowała maty absorpcyjne o nazwie MULTITEX.

Mata taka, ułożona pod naprawianym pojazdem, szybko wchłania wszystkie ciecze jakie się na niej znajdą i gromadzi je w swym wnętrzu wykonanym ze specjalnego włókna. Jej powierzchnia tym samym pozostaje sucha. Mata działa zatem niczym jednorazowa pielucha dla dziecka, ma jednak nad nią tę przewagę, że nadaje się do wielokrotnego użytku.

Pojedyncza mata jest w stanie wchłonąć nawet 3 lity płynu, choć sama waży zaledwie 600 gramów. Jako że jednocześnie nie jest zbyt duża, w celu zabezpieczenia przed zalaniem większej powierzchni trzeba położyć obok siebie kilka mat, co jednak z uwagi na ich niewielki ciężar nie wymaga specjalnego trudu.

Pojedyncza mata nie jest wielka, mieści się więc również tam, gdzie nie ma wiele miejsca.
Pojedyncza mata nie jest wielka, mieści się więc również tam, gdzie nie ma wiele miejsca.

MEWA proponuje warsztatom maty MULTITEX wraz z pełnym serwisem , polegającym na tym, że w ustalonych w umowie odstępach czasu brudne maty są odbierane, prane ekologicznie, a następnie – już czyste – ponownie dostarczane klientowi. Podlegające wymianie maty w rozumieniu ustawy nie są odpadem, a zatem warsztat decydujący się na takie rozwiązanie w prosty i niedrogi sposób pozbywa się problemów i kosztów związanych z utylizacja niebezpiecznych odpadów. Jednocześnie zmniejszeniu ulegają koszty związane z doprowadzaniem stanowisk roboczych do porządku i przerwami w pracy mechaników.

 

Zostaw Komentarz