Sposób na trwałą naprawę

12 wrz 2017


Z całą pewnością wielu użytkowników aut spotkało się z sytuacją, że w ich samochodzie przestało działać jakieś elektrycznie sterowane urządzenie, na przykład centralny zamek, elektryczna regulacja lusterek, wycieraczka tylnej szyby, trzecie światło hamowania. Przyczyną takich usterek są zwykle uszkodzenia wiązek elektrycznych między nadwoziem a drzwiami lub pokrywą bagażnika.

Czas niestety robi swoje, więc z upływem lat izolacja przewodów utlenia się i sztywnieje, ciągłe siły zginające podczas otwierania i zamykania doprowadzają do pęknięcia izolacji, a po pewnym czasie pęka również splot miedziany przewodzący prąd. Doprowadza to w najlepszym razie do obniżenia komfortu użytkowania samochodu, ale bywa też przyczyną sytuacji bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu pasażerów. Brak możliwości korzystania z centralnego zamknięcia samochodu lub otwarcia szyby może irytować, ale problem z oczyszczeniem tylnej szyby czy likwidacją jej zaparowania lub też brak trzeciego światła hamowania znacznie obniża poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo pęknięte przewody mogą się zetknąć między sobą lub z elementami metalowymi karoserii i spowodować zwarcie, co często skutkuje eskalacją uszkodzeń na inne elementy wyposażenia elektrycznego.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi bawarska firma SenCom, która poszerzyła swą ofertę o specjalne zestawy naprawcze. Projektowane są one do konkretnych modeli samochodów i warunków, w jakich muszą pracować. Długości przewodów, sposoby hermetycznych połączeń zapewniają łatwą, szybką i trwałą naprawę na długie lata. Wiązki SenCom są bowiem  wykonane z przewodów w izolacji silikonowej, niezwykle odpornej na utlenianie, utrzymującej ciągłą elastyczność. Dla porównania producenci samochodów do izolacji przewodów stosują zazwyczaj znacznie mniej trwałe tworzywa PCV.

Zestawy naprawcze SenCom dostępne są m.in. w sieci Inter Cars. Dystrybutor ten w stałej ofercie ma około 230 typów zestawów wiązek do najpopularniejszych samochodów na naszym rynku.

Zostaw Komentarz