Sprawozdanie o odpadach – ostatnie dni na złożenie

07 mar 2022

Do wtorku, 15 marca warsztaty samochodowe zobowiązane są złożyć w urzędzie marszałkowskim sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu nimi. Jego opracowanie można zlecić ekspertom, jednak aby zdążyli wykonać taką usługę, trzeba zgłosić się do nich już teraz.

W rocznym sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach muszą zostać uwzględnione informacje dotyczące masy i rodzajów odpadów wytworzonych w ciągu całego roku przez warsztat. W raporcie powinny zostać opisane także sposoby gospodarowania odpadami oraz zawarte dane dotyczące posiadanych instalacji. Dokument musi zostać złożony do 15 marca 2022 roku. Jego przygotowanie można powierzyć ekspertom platformy Bio Service.

Każdy właściciel serwisu może zlecić opracowanie raportów środowiskowych za pośrednictwem platformy Bio Service. Zachęcam jednak, aby z tym nie zwlekać. Termin się zbliża, a zainteresowanie tą usługą co roku jest w tym okresie bardzo duże. Jeśli ktoś będzie czekał do ostatniej chwili, może się okazać, że czasu zostanie za mało, aby takie zlecenie zostało zrealizowane – podkreśla Adrian Siemiński, kierownik projektu Bio Service w Polsce.

Platforma Bio Service to narzędzie, które pomaga kompleksowo prowadzić gospodarkę odpadami w warsztacie. Umożliwia zamawianie online usługi odbioru odpadów warsztatowych, skorzystanie z konsultacji z ekspertami z zakresu prawa środowiskowego oraz zlecanie tzw. usług miękkich, takich jak przygotowanie raportów, zgłoszeń i innych dokumentów – w tym także sprawozdania o korzystaniu ze środowiska, które trzeba złożyć w urzędzie marszałkowskim do 31 marca.

Zostaw Komentarz