Średnie, ale fachowe

17 sty 2018

Rozstrzygnięta podczas XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego trzecia edycja konkursu „Bezpieczny Warsztat” przebiegała w trzech kategoriach – warsztatów małych, średnich i dużych. Jak wynika z audytów przeprowadzonych przez firmę Dekra Polska, średniej wielkości warsztaty, tzn. mające od 4 do 6 stanowisk naprawczych, świadczą wysokiej jakości usługi i dobrze wiedzą, jak sprostać wymaganiom klientów.

Średnie warsztaty przywiązują dużą wagę do wielu aspektów swojej działalności – dbają o stałe poszerzanie oferty, prowadzą bieżącą dokumentację, monitorują poziom zadowolenia klientów, inwestują nie tylko w wyposażenie niezbędne, ale również w takie, które zaprocentuje w perspektywie długofalowej, tzn. pozwoli na rozwój, podniesienie kwalifikacji oraz pozyskanie pracowników-fachowców. Jednocześnie wszystkie, które wzięły udział w konkursie, dysponują urządzeniami diagnostycznymi z aktualnym oprogramowaniem oraz urządzeniami do klimatyzacji R134a. Ponad 90% serwisów posiada także demontażownicę do kół, wyważarkę i urządzenie do ustawiania świateł. Wśród sprzętów, których dostępność jest mniejsza znajdują się urządzenia do badania hamulców oraz amortyzatorów – takim sprzętem dysponuje 54% ze wszystkich zaudytowanych warsztatów.

Jak już zostało wspomniane, ważną kwestią dla średnich serwisów jest jakość świadczonych usług. Wedle deklaracji, w 85% takich warsztatów przeprowadzane są w trakcie napraw wyrywkowe kontrole przez przełożonego, w tylu samo po przyjęciu samochodu dokonuje się jego diagnozy zgodnie z przygotowaną wcześniej checz listą, zaś w 74% po zakończeniu prac myje się serwisowane pojazdy.

Jeśli chodzi o szkolenia to 71% pracowników średnich warsztatów często z nich korzysta, przy czym są to zarówno zajęcia dotyczące techniki, jak i zarządzania oraz organizacji pracy. Udział w szkoleniach przekłada się na zaangażowanie w tworzenie oferty dopasowanej do potrzeb klientów – 90% średnich warsztatów serwisuje samochody wielu marek, 82% dysponuje pojazdami zastępczymi, a 79% może pochwalić się wysokiej jakości stroną internetową.

Dla porządku przypomnijmy jeszcze, że w kategorii „warsztat średni” pierwsze miejsce zajął Autoservice Sanecznik. Na drugim miejscu uplasował się Auto Service DAP, natomiast jako trzeci na podium sklasyfikowany został serwis Laver Anna Szachnowska. Przyznano również wyróżnienie dla warsztatu Auto Serwis Telgum.

Jak powiedział Tomasz Payerhin, przedstawiciel Auto Service DAP, zajęcie drugiego miejsca w konkursie „Bezpieczny Warsztat” stanowiło uhonorowanie działań oraz wyzwań na co dzień podejmowanych przez serwis. – Nie wyobrażamy sobie pracy naszego warsztatu bez regularnego uczestnictwa w szkoleniach. Stale uzupełniamy naszą ofertę o dodatkowe wyposażenie i udogodnienia dla klientów, dążąc do kompleksowej koncepcji serwisowej. Te działania, w połączeniu z zaangażowaniem wykwalifikowanej kadry pracowników, to nasza recepta na sukces. Ogromne wyróżnienie w postaci zajęcia drugiego miejsca w konkursie „Bezpieczny Warsztat” umacnia nas w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku – stwierdził Tomasz Payerhin.

Na koniec dodajmy jeszcze, że organizatorem trzeciej odsłony konkursu „Bezpieczny Warsztat” było Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. W konkursie wzięły udział serwisy niezależne oraz zrzeszone w sieciach warsztatowych: ProfiAuto Serwis, Eurowarsztat, Bosch Car Service i Auto Crew, Q-service i Perfect Service. Patronat nad konkursem sprawowały firmy Castrol oraz Coframa.

Zostaw Komentarz