Stacja do dynamicznej wymiany oleju
w Mercedesach

11 wrz 2020

Firma Sosnowski informuje, że jako wyłączny dystrybutor w Polsce, rozpoczęła sprzedaż stacji do dynamicznej wymiany oleju ATF w automatycznych skrzyniach biegów – Mahle Fluid PRO ATX190. Urządzenie przeznaczone jest serwisowania pojazdów marki Mercedes, spełnia więc wszystkie wymogi stawiane przez producenta tych samochodów, co potwierdza stosowna aprobata. Znajdująca w stacji baza danych pobierana jest i aktualizowana bezpośrednio z serwerów koncernu ze Stuttgartu.

Mahle Fluid PRO ATX190, podobnie jak wcześniejszy model ATX180, to urządzenie w pełni automatyczne. Proces wymiany oleju ATF odbywa się przy uruchomionym silniku, gdy auto zostanie uniesione na podnośniku. Stacja odbiera zużyty olej wypompowywany przez pompę skrzyni biegów, waży go i w tym samym czasie automatycznie podaje taka samą ilość świeżego oleju. Podczas procedury dynamicznej wymiany, w skrzyni biegów cały czas utrzymywane jest właściwe ciśnienie i poziom oleju ATF, nawet w sytuacji zaniku zasilania.

Mahle Fluid PRO ATX190 umożliwia wymianę do 100% oleju ATF znajdującego się w automatycznej skrzyni biegów. Wymiana statyczna, która polega na upuszczaniu i dolaniu świeżego oleju ATF, następnie przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów i kilkukrotnym powtórzeniu takiego cyklu, umożliwia wymianę maksymalnie od 40% do 60% oleju ATF.

 

 

Zostaw Komentarz