Standaryzacja czujników
tlenu NTK

06 kwi 2021

Firma NGK SPARK PLUG, należąca do światowej czołówki producentów elementów zapłonu i czujników, zapowiada standaryzację produkowanych pod marką NTK Vehicle Electronics czujników tlenu do pojazdów czterokołowych. Zabieg ten zapewni korzyści polegające na optymalizacji magazynowania poprzez zmniejszenie liczby referencji, a co za tym idzie – pozwoli na zmniejszenie stanu zapasów. Ponadto, dzięki uwzględnieniu pozycji katalogowych z USA i Japonii, poprawie ulegnie pokrycie parku samochodowego, co daje dodatkową przewagę konkurencyjną.

W wyniku procesu standaryzacji gamę 626 czujników z dwutlenkiem cyrkonu (zwanych również czujnikami binarnymi) – z łącznej liczby 927 pozycji na rynku wtórnym – udało się zredukować do zaledwie 260 artykułów. Elementy te, produkowane są zgodnie z tymi samymi standardami co ich odpowiedniki z rynku oryginalnego wyposażenia, tym samym dorównują im pod względem jakości i wydajności.

Aby osiągnąć taki poziom redukcji, firma przeanalizowała całą gamę swoich czujników tlenu do pojazdów czterokołowych. Projekt obejmował zebranie wszystkich produktów, w których jedyną różnicą techniczną była długość przewodu, ze szczególnym uwzględnieniem różnych elementów czujnikowych, rezystancji grzałek i typów złączy. W każdej nowej referencji zachowano największą długość przewodu, który można łatwo skrócić podczas montażu za pomocą opaski zaciskowej. Wszystkie sondy o tym samym rodzaju czujnika, rezystancji grzałki i typie złącza będą teraz miały standardowy numer referencyjny.

Aby transformacja przebiegła sprawnie, dla nowej gamy czujników tlenu zostało wprowadzone nowe opakowanie typu „green box”. Zawiera ono dodatkowo cztery opaski zaciskowe i instrukcję montażu. Ponadto na kanale YouTube jest udostępniony film dotyczący instalacji.

Nowe czujniki tlenu zostały już wprowadzone do katalogu TecDoc, a katalog cyfrowy jest udostępniany klientom. Standaryzacja asortymentu  odbędzie się w sześciu turach, z których pierwsza została przeprowadzona w styczniu 2021 r.

 

1 comments

Zostaw Komentarz