Sterowiec ZF nad Polską

18 sie 2021

Już niedługo, bo w dniach 11-16 września br. nad południową Polską będzie latał sterowiec w barwach koncernu ZF, jednego z czołowych dostawców nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej, tworzonych m.in. w centrach inżynieryjnych i zakładach produkcyjnych w Polsce. W ten sposób ZF promuje swoją globalną strategię rozwoju mobilności nowej generacji „Next Generation Mobility. NOW”.

Kiedyś sterowce, zwane też zeppelinami, od nazwiska hrabiego Ferdynanda Zeppelina, twórcy największych statków powietrznych tego typu, królowały w przestworzach. Obecnie są jedną z ikon historii lotnictwa i nadal fascynują ludzi na całym świecie. Dla ZF konstrukcje stworzone przez niemieckiego arystokratę mają szczególne znaczenie. To dzięki Zeppelinowi, w 1915 roku założono firmę, której zadaniem była budowa lepszych przekładni do samolotów i pojazdów mechanicznych.

Dziś ZF kontynuuje działalność w obszarze innowacji technologicznych i zintegrowanych systemów dla motoryzacji. Dostarcza rozwiązania dla samochodów wiodących marek, zarówno osobowych jak i komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji.

Rozwijając mobilność przyszłości, firma nie zapomina o swojej historii. To właśnie zakłady ZF wyprodukowały przekładnię do sterowca nowej generacji – Zeppelin NT (NT – New Technology), którego już we wrześniu będzie można zobaczyć na niebie nad południową Polską. Jest to jeden z największych aktywnych sterowców na świecie.

Next Generation Mobility. NOW

Od 2018 roku motto „Next Generation Mobility” nie tylko oddaje strategię firmy ZF, ale również stanowi zobowiązanie do realnego działania. W ten sposób koncern pokazuje, że już teraz dysponuje wieloma rozwiązaniami dla zrównoważonej mobilności jutra, które albo znajdują się w produkcji seryjnej, albo są do tego przygotowywane.

Przemieszczanie się od zawsze było jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Współcześnie stanowi ono jednak ogromne obciążenie dla naszego klimatu, co z kolei wymusza zmianę globalnego podejścia do kwestii mobilności. Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej przyspieszyła tempo koniecznych zmian. Ludzie na całym świecie oczekują teraz mobilności, która będzie elektryczna, inteligentna, zintegrowana w sieci, zrównoważona, bezpieczna, autonomiczna, ale także przystępna cenowo. ZF już dzisiaj oferuje rozwiązania mające spełnić te oczekiwania.

ZF Zeppelin Tour 2021
Trasa Zeppelina ZF w Polsce rozpocznie się w sobotę 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec będzie latał również na Gliwicami, a w kolejnych nad Częstochową (12.09), Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami (14.09) oraz Wrocławiem (15-16.09). Trasę taką ustalono nieprzypadkowo. To właśnie w tych miastach firma ZF ma swoje fabryki, centra inżynieryjne oraz centra usług wspólnych.

Zakres działalności ZF w Polsce jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, specjalistyczne placówki badawczo-rozwojowe oraz centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR, a także dział ZF Aftermarket, oferujący produkty do układów napędowych, kierowniczych i podwozi pod markami LEMFÖRDER, SACHS, TRW, WABCO i ZF. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 10 tysięcy osób, w tym wysoko wyspecjalizowanych inżynierów oraz technologów i jest jednym z największych pracodawców na południu kraju. 

Bilety na wyjątkowe loty widokowe Zeppelinem ZF nie są dostępne w wolnej sprzedaży, lecz mieszkańcy Śląska i Dolnego Śląska mogą je wygrać w konkursach na antenie regionalnych rozgłośni radiowych i w lokalnej prasie. 

Trasę przelotu Zeppelina ZF można śledzić w serwisie FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Wystarczy w aplikacji wpisać numer indentyfikacyjny „DLZNT” przypisany sterowcowi ZF.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz