Światła więcej, pobór prądu niższy

07 lis 2023

Najnowsze retrofity Philips Ultinon Access wyróżniają się miniaturyzacją konstrukcji, a także zapewniają większe bezpieczeństwo jazdy, ponieważ w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami halogenowymi znacznie lepiej oświetlają drogę. Ich dodatkową zaletą jest niższy pobór prądu.

 

W Polsce nadal nie możemy się doczekać pełnej legalizacji stosowania retrofitów na drogach publicznych, tymczasem coraz więcej krajów należących do UE w pełni akceptuje już to rozwiązanie. Najnowsze retrofity Philips Ultinon Access dzięki miniaturyzacji całej konstrukcji mają niemal identyczne wymiary co tradycyjne żarówki halogenowe, ale pod każdym względem przewyższają swoje klasyczne odpowiedniki.

Pokazane tu zdjęcie przedstawia żarówkę H7 i zastępujący ją retrofit Philips Ultinon Access LED-HL [≈H7/H18]. Ma identyczną stopkę i bardzo podobne gabaryty, więc wystarczy zamontować go w miejsce tradycyjnej żarówki bez konieczności stosowania pierścieni adaptacyjnych. Dodatkową zaletą nowych retrofitów Ultinon Access jest to, że mają one zabudowane w sobie miniaturowe moduły CANbus, co wstępnie redukuje lub wręcz eliminuje zjawisko migania świateł lub zapalania się kontrolki błędu oświetlenia na desce rozdzielczej. Ze względu na to, że moduły CANbus mocno nagrzewają się podczas pracy (co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia reflektora), te zintegrowane z retrofitami są niewielkie i mają charakter podstawowy. W niektórych modelach samochodów instalację należy więc doposażyć o dodatkowe, zewnętrzne moduły CANbus, ale na ogół nie jest to konieczne.

Philips Ultinon Access świecą jaśniej o 80%, bardziej precyzyjnie i w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami halogenowymi oświetlają większy obszar przed samochodem. Chodzi nie tylko o strefy po bokach pasa drogowego, ale także przed samochodem. A wszystko to bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z przeciwka.

Jednocześnie nowe retrofity są bardzo wydajne. Modele 13W świecą lepiej niż tradycyjne żarówki o mocy 55W. Dla instalacji elektrycznej oraz akumulatora i alternatora to bardzo wyraźna różnica.

Temperatura barwowa retrofitów Philips Ultinon Access wynosi 6000 K. W ruchu drogowym taki rodzaj oświetlenia zapewnia najlepszą widoczność. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najstarsze samochody miały reflektory świecące światłem o temperaturze ok. 2500 K, a nowsze – wyposażone w żarówki halogenowe – 3000 K. Do 6000 K udało się zbliżyć dopiero w oświetleniu ksenonowym, ale to właśnie oświetlenie LED daje na tym polu największe możliwości i zapewnia najlepsze parametry świetlne.

Wielką zaletą nowych retrofitów jest też ich wytrzymałość, którą producent określił na 1500 godzin pracy. Dla kierowców użytkujących swoje samochody prywatnie (np. na dojazdy do pracy) będzie to od 3 do 5 lat bezproblemowego użytkowania. Sam producent oferuje specjalną gwarancję, którą można rozszerzyć online do 3 lat.

Najnowsze retrofity Philips Ultinon Acces montuje się je dokładnie tak samo jak tradycyjne żarówki halogenowe. Co ważne, nowa, zminiaturyzowana konstrukcja jest bardzo wytrzymała i całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Retrofity te są więc kompatybilne z większością modeli pojazdów i z łatwością pasują do pojazdów wyposażonych w żarówki typu H7/H18.

Seria Philips Ultinon Access LED jest dostępna w najpopularniejszych typach żarówek do reflektorów: HL[≈H1], [≈H3], [≈H4/H19], [≈H7/H18], [≈H11], [≈HB3/HB4], [≈HIR2] i FL [≈H8/H9/H16]. Pamiętajmy, że żarówki LED Philips Ultinon Access mają drogową homologację jedynie w niektórych krajach UE. W pozostałych mogą być używane wyłącznie poza drogami publicznymi. Przed montażem należy się zatem zawsze zapoznać z lokalnymi wymogami prawnymi.

Zostaw Komentarz