Światło pod ręką

04 sie 2015

Popularność LED-owych lamp warsztatowych stale rośnie, a ich producenci wciąż wprowadzają nowe modele. Przykładem lampa Philips RCH5.

Najważniejszą cechą lampy warsztatowej jest jakość światła. W modelu RCH5 jego źródłem są 3 diody LED o temperaturze barwowej 6500 K, dzięki czemu światło lampy zbliżone jest do światła dziennego. Model RCH5 może pracować w dwóch trybach: eco, w którym wartość strumienia wynosi 55 lumenów, bądź boost, który jest dwukrotnie mocniejszy. W obu przypadkach kąt rozsyłania wiązki światła wynosi 120 stopni.

Coraz więcej modeli lamp warsztatowych zasilanych jest bezprzewodowo. Nie inaczej jest w przypadku RCH5, w której wbudowane baterie pozwalają na ciągłą pracę przez 5 godzin. Ładowanie akumulatora można przeprowadzić, korzystając z gniazdka elektrycznego 100-240 V, portu USB w komputerze lub samochodowego gniazda 12V. W fabrycznym opakowaniu lampy znajduje się płaska wtyczka do kontaktu i przewód USB o długości 1 metra.

Philips 2Ważną cechą lampy warsztatowej jest również sposób jej mocowania. W obudowie modelu RCH5 zamontowano wysuwany i obracany wokół własnej osi haczyk. Lampa ma również klips, który umożliwia łatwe mocowanie np. przy pasku lub kieszeni kombinezonu.

Po raz pierwszy w gamie lamp warsztatowych marki Philips zastosowano regulowaną w zakresie 180 stopni nóżkę. Gwarantuje ona stabilne ustawienie na płaskiej powierzchni. Dodatkowo w jej podstawie znajduje się silny magnes, który umożliwia umocowanie lampy pod różnym kątem na pionowych bądź skośnych powierzchniach elementów nadwozia.

Specyficzne warunki pracy w warsztacie samochodowym, wymagają, by obudowa lampy była odporna na uszkodzenia mechaniczne, zalania oraz zabrudzenia. W modelu RCH5 zastosowano obudowę wykonaną z wysokiej jakości tworzywa, a specjalne karby na jej bokach zapewniają pewniejsze trzymanie w dłoni.

Lampa warsztatowa Philips RCH5 wyróżnia się kompaktowymi wymiarami: 120 mm długości, 59 mm szerokości i 13 mm grubości (bez zaczepu mocującego). Jej waga to zaledwie 105 gramów.

 

Zostaw Komentarz