Światło w warsztacie

07 gru 2018

By praca przy naprawach samochodów była wykonana właściwie, niezbędne jest dobre oświetlenie. Często jednak do robót wykonywanych w miejscach zacienionych same sufitowe oprawy nie wystarczą. Wówczas z pomocą przychodzą wydajne, funkcjonalne i trwałe lampy inspekcyjne w technologii LED.

Właściwie dobrane przenośne oświetlenie warsztatowe pozwala na wykonywanie przeglądów i napraw bardziej komfortowo i efektywnie. Niezależnie od tego czy mechanik sprawdza podwozie pojazdu na kanale diagnostycznym, korzysta z podnośnika lub zagląda głęboko do komory silnika, lampy inspekcyjne oddają nieocenione usługi. Można ich używać mocując bezpośrednio do pojazdu za pomocą wbudowanego magnesu lub haczyka, co czyni je idealnym rozwiązaniem w przypadku operacji, do wykonania których trzeba mieć wolne obie ręce.

Firma OSRAM wciąż rozwija rodzinę swoich lamp inspekcyjnych. Najnowsze portfolio obejmuje produkty zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i do drobnych napraw w samochodzie. Bez względu na przeznaczenie, wyposażone są one w trwałe diody o wysokiej mocy, dzięki czemu zapewniają optymalne oświetlenie w najwęższych nawet szczelinach i najtrudniej dostępnych miejscach. Dodatkowymi zaletami lamp LEDinspect są solidna konstrukcja, ergonomiczny kształt i obudowa odporna na zanieczyszczenia. Większość zasilana jest z baterii lub akumulatorów, dzięki czemu gwarantują one wygodę podczas pracy. W zależności od modelu, objęte są 2- lub 3-letnią gwarancją.

OSRAM LEDinspect PRO Slimline 500 jest akumulatorową lampą warsztatową, wykonaną w technologii LED i oprawioną w solidną, aluminiową obudowę. Wysoka skuteczność świetlna zastosowanych diod o temperaturze barwowej do 6000 K zapewnia jasne, kierunkowe światło, tak ważne podczas prac naprawczych i diagnostycznych. Lampa posiada dwa tryby jasności – 250 i 500 lumenów, a jej konstrukcja umożliwia regulację nachylenia górnej części o 150°, co ułatwia doświetlenie także trudnodostępnych miejsc. Wbudowany magnes i obecny w zestawie haczyk to kolejne ułatwienie podczas prac, do których niezbędne jest użycie obu rąk. Akumulator LEDinspect PRO Slimline 500 można łatwo doładować przez port USB, a czas pracy w zależności od wybranego trybu jasności może wynieść do 4,5 h.

Dzięki elastycznemu, całkowicie obrotowemu uchwytowi teleskopowemu LEDinspect PRO Bonnet 1400 jest idealnym rozwiązaniem do poziomego oświetlenia komory silnika. Uchwyt można także zdemontować, dzięki czemu lampa może być zamocowana do maski na wbudowanym haczyku i posłużyć do oświetlenia pionowego.

Nowa lampa LEDinspect PRO Slimline 280 zapewnia światło o bardzo dużym natężeniu. Dziesięć zamontowanych w rzędzie diod o strumieniu świetlnym wynoszącym 280 lumenów i temperaturze barwowej 6000 K, idealnie oświetla miejsce pracy przy lub w samochodzie. Główka lampy daje się regulować w zakresie 180 stopni tak, aby światło można było skierować dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.

Kolejne nowości to produkty niczym długopis – PRO Penlight 150 oraz PRO Penlight 150 UV-A. Zbudowano je z wykorzystaniem sześciu trwałych i efektywnych LED, wytwarzających światło o łącznej wartości strumienia świetlnego wynoszącej 150 lumenów. Lampy emitują białe, intensywne światło o temperaturze barwowej 6000 K. Posiadają także dodatkowe funkcje: Penlight 150 – latarkę, a Penlight 150 UV-A – światło UV pomocne np. przy wykrywaniu przecieków w układzie klimatyzacji.

Kompaktowa lampa PRO Pocket 280 łączy łatwość w obsłudze z wyjątkowo silnym światłem 280 lumenów. Ma także dodatkową funkcję latarki. Magnes z tyłu obudowy i rozkładany uchwyt zapewniają różne opcje mocowania lampy do pojazdu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Szczególną cechą ultracienkiej lampy Slimline 250 jest ilość wytwarzanego światła. 15 diod o strumieniu świetlnym 250 lumenów i temperaturze barwowej 6500 K, zapewnia optymalne warunki do wykonywania prac konserwacyjnych i naprawczych pojazdów.

Wyróżnikiem lampy Professional 150 jest obracany uchwyt, którym można sterować w zakresie 360 stopni. Dzięki temu, bez większych przeszkód, można doświetlić komorę silnika. Silny magnes z tyłu i zintegrowany zatrzask sprawiają, że obie ręce są wolne podczas pracy.

Czołową lampę Headlamp 300 można obracać w zakresie 75 stopni, co umożliwia precyzyjne ustawienie wiązki światła. Ta cecha w połączeniu z regulacją ostrości gwarantuje, że światło pada tam, gdzie jest potrzebne. Lampa jest zasilana z baterii i ma dwa poziomy jasności, a czas jej pracy wynosi od dwóch do dziesięciu godzin, w zależności od wykorzystywanej mocy. Lampa ma również funkcję światła ostrzegawczego dla dodatkowego bezpieczeństwa na wypadek awarii i konieczności naprawy na drodze.

LEDinspect Pocket 160 to praktyczna lampa o strumieniu świetlnym wynoszącym 160 lumenów. Zintegrowany klips pozwala przymocować ją wszędzie tam, gdzie jest potrzebna.

 

 

 

Zostaw Komentarz