Światło w warsztacie

15 Lis 2017

Właściwe oświetlenie to podstawa dobrze wykonanej pracy przy naprawach samochodów. Nawet najlepsze oprawy warsztatowe czasem więc nie wystarczają, gdyż niektóre czynności trzeba wykonywać w zacienionych miejscach. Z pomocą przychodzą wówczas wydajne, funkcjonalne i trwałe lampy inspekcyjne wykorzystujące technologię LED.

Właściwie dobrane przenośne oświetlenie warsztatowe pozwala na wykonywanie przeglądów i napraw bardziej komfortowo i efektywnie. Niezależnie od tego czy mechanik sprawdza podwozie pojazdu stojąc w kanale czy korzystając z podnośnika, czy też zagląda głęboko do komory silnika, lampy inspekcyjne są w stanie zapewnić mu odpowiednie światło. Do tego można je mocować bezpośrednio do pojazdu dzięki wbudowanemu w nie magnesowi, haczykowi lub zaczepom, co czyni je idealnym rozwiązaniem do zadań, w których trzeba mieć wolne obie ręce.

Firma OSRAM systematycznie rozwija rodzinę swoich lamp inspekcyjnych. Najnowsze portfolio obejmuje produkty zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i do drobnych napraw w samochodzie. Niezależnie od przeznaczenia wszystkie lampy LEDinspect oferowane przez OSRAM korzystają z trwałych diod o wysokiej mocy, dzięki czemu zapewniają skuteczne oświetlenie w nawet najwęższych szczelinach i najtrudniej dostępnych miejscach. Dodatkową zaletą jest ich solidna konstrukcja, ergonomiczny kształt i obudowa odporna na zanieczyszczenia. Zasilane są oczywiście z baterii lub z wbudowanych akumulatorków (w większości przypadków), co znakomicie podnosi wygodę ich użytkowania. W zależności od modelu objęte są 2 lub 3-letnią gwarancją.

A oto króciutki przegląd wybranych lamp warsztatowych proponowanych przez firmę OSRAM.

 

 

 

 

 

 

Dzięki całkowicie obrotowemu uchwytowi teleskopowemu, który za pomocą zaczepów mocuje się od spodu pokrywy silnika, LEDinspect PRO Bonnet 1400 jest idealnym rozwiązaniem do poziomego oświetlenia całej komory silnika. Uchwyt można także zdemontować, dzięki czemu lampa może być zamocowana do maski na wbudowanym haczyku i posłużyć do oświetlenia pionowego. Jako źródło światła służy aż 168 diod, zapewniających mocne, jednolite i bezcieniowe oświetlenie. Jest to jedyna lampa zasilana z sieci.

 

 

 

 

 

 

Również lampa LEDinspect PRO Slimline 280 zapewnia światło o bardzo dużym natężeniu. Dziesięć zamontowanych w rzędzie diod o strumieniu świetlnym wynoszącym 280 lumenów i temperaturze barwowej 6000 K, idealnie oświetla miejsce pracy. Główkę lampy można przechylać w zakresie 180 stopni tak, aby światło padało dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Lampa ta, dzięki diodzie znajdującej się na czubku główki, może też służyć jako latarka. Jest wyposażona we wskaźnik stanu baterii, które ładuje się wstawiając lampę do stacji dokującej.

 

 

 

 

 

 

 

Szczególną cechą ultra-cienkiej lampy LEDinspect Slimline 250 jest nie tylko jej grubość, ale i ilość wytwarzanego światła. 15 diod o  łącznym strumieniu świetlnym 250 lumenów i temperaturze barwowej 6500 K, zapewnia optymalne warunki do wykonywania prac konserwacyjnych i naprawczych pojazdów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Główna zaleta lampy LEDinspect Professional 150 to obracany uchwyt, którym można sterować w zakresie 360 stopni. Dzięki temu, bez większych przeszkód, można skontrolować i doświetlić komorę silnika. Silny magnes z tyłu i zintegrowany zatrzask sprawiają, że obie ręce są wolne.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompaktowa lampa LEDinspect PRO Pocket 280 łączy łatwość w obsłudze z wyjątkowo silnym światłem 280 lumenów. Ma także dodatkową funkcję latarki. Magnes z tyłu obudowy i rozkładany uchwyt zapewniają różne opcje mocowania do pojazdu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

 

 

\

 

 

 

 

LEDinspect  Pocket 160 to z kolei praktyczna lampa o strumieniu świetlnym wynoszącym 160 lumenów. Zintegrowany klips pozwala przymocować ją wszędzie tam, gdzie jest potrzebna.

 

 

 

 

 

 

 

Lampami przypominającymi długopis są LEDinspect PRO Penlight 150 oraz PRO Penlight 150 UV-A. Zbudowano je z wykorzystaniem sześciu trwałych i efektywnych LED, wytwarzających światło o łącznej wartości strumienia świetlnego 150 lumenów. Lampy emitują białe, intensywne światło o temperaturze barwowej 6000 K. Mają także dodatkowe funkcje: Penlight 150 – latarkę, a Penlight 150 UV-A – światło UV pomocne np. przy wykrywaniu przecieków w układzie klimatyzacji.

 

 

 

 

 

 

 

Czołową lampę LEDinspect Headlamp 300 można obracać w zakresie 75 stopni, co umożliwia precyzyjne ustawienie wiązki światła. Ta cecha w połączeniu z regulacją ostrości gwarantuje, że światło pada tam, gdzie jest potrzebne. Lampa jest zasilana z baterii i ma dwa poziomy jasności, a czas jej pracy wynosi od dwóch do dziesięciu godzin, w zależności od wykorzystywanej mocy. Lampa ma również funkcję światła ostrzegawczego dla dodatkowego bezpieczeństwa na wypadek awarii i konieczności naprawy na drodze.

 

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz