Świece żarowe NGK w ofercie ELIT Polska

13 sty 2023

Silniki wysokoprężne potrzebują niezawodnych świec żarowych. ELIT Polska ma w ofercie renomowane produkty firmy NGK – specjalisty z wieloletnim doświadczeniem w produkcji tych elementów.

Wśród kierowców samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych można spotkać się z opinią, że zima jest prawdziwym utrapieniem dla jednostek wysokoprężnych. Wytrącająca się z paliwa parafina, problemy z rozruchem, a także kłopoty z nagrzewaniem się motoru do optymalnej temperatury roboczej to najpopularniejsze argumenty przeciwko dieslom. Aby te problemy ograniczyć, silnik musi być wyposażony w sprawne i niezawodne świece żarowe. Produkty takie oferują czołowe światowe marki, takie jak NGK.

Nowoczesna technologia

NGK od ponad pół wieku dostosowuje swoje produkty do zmian na rynku, przez co każda następna generacja świec żarowych japońskiego producenta powstaje z wykorzystaniem najnowszej dostępnej technologii. Jak zapewniają przedstawiciele firmy ELIT Polska, która jako jedna z wielu ma te produkty w swojej ofercie, stosowanie elementów sygnowanych logiem NGK daje użytkownikowi pojazdu z silnikiem diesla szereg wymiernych korzyści: bezpieczny rozruch w niskich temperaturach otoczenia, niskie emisje podczas fazy rozgrzewania, stabilną pracę na biegu jałowym do osiągnięcia przez silnik temperatury roboczej, wysokiej jakości powłokę na korpusie odporną na korozję, specjalną budowę korpusu zapewniającą doskonałe przenoszenie ciepła, szczelność gazową, wysoki moment dokręcający i wysoką odporność na odkształcenia oraz bezpieczeństwo spirali żarowej.

Metalowe i ceramiczne

W ciągu ostatnich dekad pojawiło się ponad 10 generacji świec żarowych, radykalnej zmianie uległy rozmiary, a czas podgrzewania stał się bardzo krótki nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Obecnie można wyróżnić dwa kierunki rozwoju technologicznego, czyli świece żarowe metalowe i świece żarowe ceramiczne.

Świece żarowe z prętem metalowym można podzielić na:

  • I typ standardowy(wystająca spirala),
  • Quick-start (typ szybkiego rozruchu),
  • QGS (system szybkiego żarzenia),
  • SRM (samoregulujące się metalowe świece żarowe),
  • AQGS (zaawansowany system szybkiego żarzenia).

Głównymi typami ceramicznych świec żarowych są natomiast:

  • QGS (system szybkiego żarzenia, wersja ceramiczna),
  • SR (samoregulujące, wersja ceramiczna),
  • HTC High Temperature Ceramic (ceramika wysokotemperaturowa),
  • NHTC New High Temperature Ceramic Gen. 2 (nowa ceramika wysokotemperaturowa 2. generacji).

– Świece żarowe w każdym silniku wysokoprężnym odgrywają kluczową rolę. Szybkość osiągania temperatury żarzenia i jej utrzymywanie na wysokim poziomie są jedną z podstaw wydajnego rozruchu silnika Diesla w ujemnych temperaturach. Dlatego w ELIT Polska stawiamy na doświadczonych producentów. Oferujemy produkty firmy NGK SPARK PLUG do szerokiej gamy pojazdów dostępnych na europejskim rynku motoryzacyjnym – mówi Sławomir Koźlik, product manager ELIT Polska.

Zostaw Komentarz