Syrenka na Marsie

22 lut 2017

Firma AK Motor przedstawiła projekt elektrycznego samochodu Syrena Nixi. Auto ma być polskiej konstrukcji, w Polsce produkowane, i jeździć na polski prąd w cenie 6 złotych polskich za 100 km. Szefostwo firmy AK Motor poinformowało, że nowy samochód z napędem elektrycznym jest owocem prac, które zostały przedstawione w Ministerstwie Rozwoju.

Pomysł na reaktywowanie polskiej marki samochodu nie jest nowy i co jakiś czas powraca. Teraz jednak powraca energiczniej, a to za sprawą naszych elektroentuzjastów. W Ministerstwie Rozwoju wykuwa się bowiem Plan Rozwoju Elektromobilności, który zakłada m.in. uruchomienie produkcji rodzimych samochodów elektrycznych.

Firma AK Motor pokazała na razie szkic w komputerze, ale już zbiera zamówienia na elektryczną syrenkę. Chętnie zapisalibyśmy się na listę oczekujących, ale niestety zainwestowaliśmy już oszczędności w kupno paru akrów marsjańskiej ziemi. Od firmy Lunar Embassy (Ambasada Księżycowa), w komplecie z Marsjańskim Aktem Własności, otrzymaliśmy Marsjańską Mapę Zwiedzania, a także Marsjańską Konstytucję i Kartę Praw. Liczymy, że za 50 lat nasze prawnuki wygrzebią te dokumenty gdzieś na strychu i bardzo się ucieszą, że trafiły spory majątek. Uśmiechając się do tej marsjańskiej przyszłości, podśpiewujemy sobie kuplet z Kabaretu Starszych Panów: „Nie liczymy, trudna rada, też z kolegą, by na Marsa via sputnik się ten tego. Ale z drugiej strony, czy na Marsie gra, gdy w ankiecie się ziemianin były ma?”.

Zostaw Komentarz