Szeroka oferta OSRAM

18 lis 2022

Dzisiejsza oferta samochodowych źródeł światła jest na tyle szeroka, że każdy może znaleźć produkt spełniający jego oczekiwania, a zadanie doradcy serwisowego czy mechanika – dopasować produkt do wymagań klienta – nie wydaje się specjalnie skomplikowane.

 

Coraz więcej właścicieli samochodów kieruje się przy wyborze źródeł światła nie tylko ceną, lecz także dodatkowymi parametrami, a producenci chcąc sprostać ich oczekiwaniom, oferują wiele typów żarówek. Dobrym przykładem jest tu firma OSRAM, której pełną gamę produktów rozprowadza Inter Cars.

Portfolio samochodowych źródeł światła marki OSRAM to gama różnorodnych produktów. Jedną z najbardziej popularnych serii jest rodzina Night Breaker. Tym co ją wyróżnia, są innowacyjne technologie, które pozwoliły osiągnąć wyjątkowo precyzyjny rozsył światła i wysoki poziom jasności. Rodzina halogenów Night Breaker składa się z trzech modeli: Silver, Laser i Night Breaker 200.

Dłuższy zasięg

Liczba w nazwie Night Breaker 200 nie jest przypadkowa – oznacza ona, że żarówki świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym niż określa to minimum homologacyjne. Droga przed samochodem jest oświetlona znacznie dalej, nawet do 150 m przed podjazdem. Żarówki charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37.

Żarówki Night Breaker Laser emitują do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym. Oświetlają nawet do 150 m drogi i emitują do 20% bielsze światło, zapewniając tym samym więcej światła i lepszą widoczność kierowcom by szybciej identyfikować zagrożenia i reagować na nie na drodze.

Night Breaker Silver stanowią z kolei rozwiązanie dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – żarówek wytwarzających więcej światła, przy zachowaniu długiej trwałości. Zapewniają do 100% jaśniejsze światło w porównaniu z minimami homologacyjnymi i oświetlają drogę nawet do 130 m przed samochodem.

Pod nazwą Xenarc Night Breaker Laser kryja się natomiast najjaśniejsze ksenony firmy OSRAM. Te wyjątkowo jasne lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze: teraz aż do 220% jaśniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań normy. Więcej światła i droga oświetlona aż do 250 m przed samochodem pozwalają dostrzec przeszkody i zagrożenia na drodze znacznie wcześniej, zapewniając więcej czasu na reakcję. Światło do 20% bielsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym) nadaje pojazdowi atrakcyjny wygląd.

Bielsze światło

Kierowcy chętnie sięgają także po źródła światła, które charakteryzują się wysoką temperaturą barwową światła. Im bielsze światło, bardziej zbliżone do dziennego, tym lepiej widać kontrasty, łatwiej także wyróżnić z tła np. znaki drogowe.

W gamie OSRAM produkty o najbardziej zimnej barwie światła można znaleźć w rodzinie Cool Blue Intense. Linia ta zapewnia niebieskawobiałe światło o maksymalnie osiąganej wartości temperatury barwowej 5000 K w przypadku halogenów i 6200 K w przypadku lamp ksenonowych. To oznacza, że światło przypomina to generowane przez oświetlenie LEDowe przy zachowaniu wszystkich wymagań homologacyjnych. Ponadto, serie źródeł Cool Blue Intense generują światło do 100% jaśniejsze dla żarówek (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112) i do 150% jaśniejsze dla ksenonów (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R98).

Dłuższa żywotność

Wśród najbardziej popularnych serii można wymienić rodzinę Ultra Life, charakteryzującą się aż czterokrotnie dłuższą trwałością w porównaniu ze standardowymi produktami. Linia ta kierowana jest między innymi do kierowców mających samochody, w których wymiana żarówki jest skomplikowana, a także do tych, którzy jeżdżą przede wszystkim w dzień lub po dobrze oświetlonych drogach. Dzięki dekoracyjnej srebrnej oprawce, produkty z linii Ultra Life idealnie sprawdzą się w nowoczesnych reflektorach. Dodajmy jeszcze, że objęte są 4-letnią gwarancją w przypadku żarówek halogenowych i nawet 10-letnią w przypadku ksenonów.

Źródło światła jak w nowym aucie

Serią, która zapewnia kompromis między często rozbieżnymi oczekiwaniami kierowców jest linia Original. Właśnie takie źródła światła są montowane fabrycznie w połowie nowych samochodów. Łączą one dobre parametry świetlne z trwałością i rozsądną ceną.

]

Szeroki asortyment marki OSRAM jest dostępny dla warsztatów za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog, narzędzia umożliwiającego nie tylko wyszukiwać i zamawiać części, ale także m.in. prowadzić historię napraw danego pojazdu, monitorować złożone zamówienia oraz wygodnie przeglądać bazę danych technicznych HaynesPro.

 

 

 

Zostaw Komentarz