Szersza oferta retrofitów OSRAM

22 wrz 2022

Firma OSRAM rozbudowuje gamę zamienników reflektorowych żarówek halogenowych. Obok produktów linii Night Breaker LED, które można legalnie stosować w niektórych pojazdach m.in. w Niemczech, Austrii czy Chorwacji oferowane są także lampy LED do świateł mijania i drogowych pod nazwą LEDriving HL. I właśnie ich paleta została znacznie powiększona.

Najnowsza gama LEDriving HL została podzielona na trzy rodziny: Easy, Bright oraz Intense. Część produktów jest już dostępna na rynku, kolejne będą sukcesywnie wprowadzane jeszcze w tym roku.

Dzięki temperaturze barwowej 6000 K i bardzo kompaktowej konstrukcji, retrofity OSRAM LEDriving HL to proste rozwiązanie do modernizacji reflektorów samochodowych, zapewniające stylowy wygląd i doskonałą jasność. Retrofity te są jednocześnie znacznie trwalsze od żarówek, zaś ich jaśniejsze światło przekłada się na większy zasięg reflektorów, co ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa – kierowca może wcześniej dostrzec znaki drogowe czy przeszkody na drodze.

Rodzina LEDriving HL Easy, jak wskazuje sama jej nazwa, obejmuje produkty, których montaż w samochodzie jest bardzo łatwy i nie wymaga żadnych adapterów ani dodatkowych akcesoriów. Cechą charakterystyczną tych źródeł światła jest to, że trzonek i wymiary są identyczne jak tradycyjnych żarówek. LEDriving HL Easy stanowią więc niezwykle kompaktowy zamiennik dla konwencjonalnych żarówek halogenowych typów H7/H18, H4/H19 i H15. O to, by retrofity nie przegrzewały się w czasie pracy dba wbudowany, szybki wentylator.

Jeszcze szersza gama produktów składa się na rodzinę LEDriving HL Bright. Są w niej bowiem retrofity zastępujące takie żarówki, jak: H1, H4/H19, H7/H18, H8/H9/H11/H16, HB3/H10/HIR1, HB4/HIR2 oraz H13. Zależnie od typu strumień świetlny tych retrofitów wynosi od 1100 do 1900 lumenów, czyli są one do +300% jaśniejsze w porównaniu z minimum homologacyjnym dla źródeł halogenowych. Dodać należy, iż dzięki dołączonemu w zestawie uniwersalnemu pierścieniowi mocującemu pasują do bardzo wielu reflektorów, zarówno świateł drogowych, jak i mijania. Wspomnieć też wypada, że objęte są 4-letnią gwarancją.

Na szczycie nowej gamy LEDriving HL znajdują się produkty o nazwie Intense dostępne w dwóch typach – H4/H19 i H7/H18. Są to źródła generujące najjaśniejsze światło spośród wszystkich LED-owych lamp marki OSRAM. Wytwarzają światło jaśniejsze nawet do 350% w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112. Ich strumień świetlny wynosi aż 1350/1900 lumenów (dla świateł mijania i drogowych w przypadku typu H4/H19) i aż 2000 lm dla H7/H18. Produkty linii LEDriving HL Intense są objęte 5-letnią gwarancją.

Wszystkie produkty linii LEDriving HL, podobnie jak inne retrofity, mają czarne opakowania. By łatwiej było odróżnić poszczególne rodziny firma OSRAM wprowadziła dodatkowe oznaczenie w postaci symboli słońca – jeden to wyróżnik serii Easy, dwa – Bright, trzy – Intense. Należy pamiętać, że retrofitów LEDriving HL nie można stosować w pojazdach, poruszających się po drogach publicznych. Nie ma za to przeszkód, by zakładać je np. w samochodach off-road.

Zostaw Komentarz