Szybszy kontakt poprzez Katalog Online

22 lip 2020

Inter Cars rozpoczął proces wdrażania w życie nowego narzędzia do komunikacji – czatu, który umożliwi szybszy i znacznie sprawniejszy kontakt pomiędzy klientem a pracownikiem dystrybutora.

Część z klientów korzystających z wersji Insider IC Katalog, otrzymała możliwość testowania nowej formy kontaktu z pracownikami Inter Cars za pośrednictwem czatu. Uruchomienie tej funkcjonalności jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania rynku. Dzięki niej klienci są w stanie szybko uzyskać pomoc w rozwiązaniu swoich bieżących problemów związanych np. z rozliczeniem, reklamacją czy dostawą.

Czego oczekują klienci

Ankieta, która przeprowadzona została wśród sprzedawców, potwierdziła, że klienci oczekują informacji dotyczących nie tylko zamówień części, ale również:

  • dostawy – ok. 80% ankietowanych,
  • zwrotów – ok. 50% ankietowanych,
  • reklamacji – ok. 40% ankietowanych.

Wszystko to sprawiło, że postanowiono uruchomić w Katalogu Online czat, który jest najszybszym i najlepszym sposobem na otrzymanie informacji zwrotnej. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie u polskich dystrybutorów części motoryzacyjnych.

Dodatkowe funkcje

Poza czatem, klienci korzystający z Katalogu IC będą mogli również:

  • wziąć udział w spotkaniach online, czyli połączeniach internetowych przy użyciu narzędzi audio-video w swoim komputerze,
  • uczestniczyć w szkoleniach online organizowanym przez Inter Cars,
  • dwukierunkowo wymieniać się ze swoim przedstawicielem handlowym załącznikami, np. dotyczącymi reklamacji, promocji czy dokumentów finansowych,
  • otrzymywać „na żywo” instrukcję obsługi określonej funkcji Katalogu Online.

– Zrobiliśmy wszystko, aby klienci otrzymali najlepsze narzędzie na rynku. Mamy nadzieję, że będzie ono doskonałą formą przyspieszenia i polepszenia kontaktów spółki Inter Cars i jej klientów. Zachęcamy do wypróbowania jego funkcji! – mówi Rafał Polewski, menager regionalny Inter Cars.

Czat zbudowany został w oparciu o jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, a mianowicie Microsoft Teams, z którego dziennie korzysta ponad 75 mln osób.

Jak skontaktować się z odpowiednią osoba przez czat?

W kafelku „Kontakty” przy każdej osobie poza numerem telefonu i adresem e-mail, klienci znajdą obecnie dymek czatu, który pozwoli skontaktować się z osobą odpowiedzialną za określone obszary (dostawę, finanse, reklamację, zwrot itp.) W ten sposób zostanie skrócony do maksimum czas odpowiedzi na pytania klientów.

Zostaw Komentarz