Tarcze SHW Performance
w ofercie Inter Cars

16 wrz 2022

Firma SHW pod nową marką SHW Performance po raz pierwszy oferuje tarcze hamulcowe jakości OE również na niezależnym rynku części zamiennych.

SHW jest pionierem produkcji wentylowanych tarcz hamulcowych i jedną z najstarszych firm przemysłowych w Europie z historią sięgającą XIV wieku.

Pierwsze wentylowane

W 1964 roku SHW wraz z Porsche opracowało pierwszą wentylowaną tarczę hamulcową. Dziś lekkie tarcze hamulcowe SHW stosowane są na pierwszy montaż przez najbardziej renomowanych producentów pojazdów. Mowa tu przede wszystkim o kompozytowych tarczach hamulcowych o opatentowanej konstrukcji sworzniowej, charakteryzujących się niską masą i odznaczających się skutecznością oraz komfortem hamowania w ekstremalnych sytuacjach.

Po opracowaniu w 1966 roku wentylowanych tarcz hamulcowych zastosowanych w modelu Porsche 911 S kolejnym technologicznym kamieniem milowym w historii SHW było opracowanie wraz z BMW tarczy hamulcowej z trzpieniem. Początkowo stosowano to rozwiązanie w sportach motorowych, ale z czasem trafiło ono również do samochodów produkowanych seryjnie.

Żeliwo i aluminium

Tarcze z trzpieniem są obecnie montowane w wielu modelach takich marek jak: Porsche, BMW, Audi, Bentley, Maserati i Lamborghini. W konstrukcji zastosowano trwałe połączenie żeliwnego pierścienia ciernego z lekką aluminiową piastą za pomocą pływających trzpieni ze stali nierdzewnej.

W tarczach SHW piny przesuwane są w pierścieniu ciernym od środka, dzięki czemu uzyskuje się niezwykle wydajne chłodzenie. Cała konstrukcja pozwala zmniejszyć masę tarczy o 2,5 kg, co przyczynia się do redukcji emisji CO2. Rozwiązanie to zostało opatentowane przez SHW.

Tarcze zapewniają wyższą skuteczność hamowania, większą trwałość i wytrzymałość przy ekstremalnych obciążeniach, a także lepsze tłumienie hałasów. Tym samym nie tylko spełniają, ale pod wieloma względami również przewyższają wymagania OEM. Wysokiej jakości materiały, zaawansowane techniki rozwoju i produkcji, surowe procedury kontroli jakości – wszystko to stoi za jakością tarcz hamulcowych SHW. Produkty te są już dostępne w ofercie Inter Cars.

 

Zostaw Komentarz