Taśma Power wraca do oferty Würth Polska

28 lut 2022

Łączenie elementów wykonanych z różnych materiałów bywa pracochłonne i niejednokrotnie wymaga zastosowania różnych technik. Do spawania, wiercenia czy nitowania potrzeba umiejętności, a przede wszystkim odpowiednich narzędzi i czasu. Würth Polska poleca alternatywne rozwiązanie – taśmę klejącą Power, która znowu znalazła się w ofercie marki.

Dwustronna taśma klejąca Power oferowana przez Würth Polska jest, wedle zapewnień producenta, wyjątkowo przyczepna i zapewnia trwałość oraz wysoką siłę klejenia. Metr bieżący produktu o szerokości 25 mm utrzymuje nawet 8 kg, natomiast 19- i 12-milimetrowe taśmy poradzą sobie odpowiednio z 6 i 4 kg.

Jako że taśma pozwala uzyskać połączenie bez potrzeby użycia śrub czy nitów, łączony materiał nie jest osłabiany przez wykonane w nim otwory. Dodać należy także, że taśma cechuje się bardzo dobrą odpornością na wilgoć i można ją stosować do użytku zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Produkt, który wrócił do oferty Würth Polska, umożliwia klejowe wiązanie różnych materiałów. Należą do nich szkło, beton, ABS, twarde PCW i PMMA czy nieobrabiane: stal, drewno, aluminium. Taśma Power znajdzie zatem zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu. Fachowcy zajmujący się motoryzacją i transportem będą mogli wykorzystać ją do czujników, reflektorów, szkieł luster, zderzaków, sufitów.

Zostaw Komentarz