TEXA – 20 lat diagnostyki motocykli

12 mar 2021

 

TEXA świętuje wyprodukowanie 20-tysięcznego urządzenia z serii Navigator TXB, interfejsu diagnostycznego zaprojektowanego do naprawy motocykli i quadów. Osiągnięcie to zbiegło się z rocznicą dwudziestolecia wejścia firmy na rynek diagnostyki motocykli.

 

W 2001 roku TEXA, jako pierwsza firma na świecie specjalizująca się w diagnostyce elektronicznej, wprowadziła do oferty urządzenia do diagnostyki jednośladów, przewidując z wyprzedzeniem rosnące znaczenie elektroniki również w motocyklach. W tamtych czasach ograniczała się ona bowiem do kilku podzespołów i to tylko w najbardziej prestiżowych modelach jednośladów.

W ostatniej dekadzie rozwiązania techniczne stosowane w samochodach, takie jak np. sondy lambda, ABS, zawieszenie kontrolowane elektronicznie, kontrola ciśnienia w oponach TPMS itp. pojawiły się w motocyklach. Dziś motocykl wyższej klasy może być wyposażony nawet w piętnaście jednostek sterujących.

Inwestycja w sektor motocyklowy była posunięciem, które mogło wydawać się wówczas przedwczesne, dzięki temu jednak mogliśmy nadążyć za bardzo szybką ewolucją w ostatnich latach, która doprowadziła do tego, że w najnowszych jednośladach można spotkać te same rozwiązania co w samochodach, nawet takie jak radary pokładowe, które zaczynają pojawiać się w motocyklach Ducati – mówi Bruno Vianello, prezes TEXA. Dodać tu można, że od 2011 roku TEXA jest oficjalnym dostawcą narzędzia diagnostycznego dla słynnej marki z Bolonii.

Obecna wersja urządzenia – Navigator TXB Evolution może się podłączyć się do gniazd diagnostycznych wszystkich pojazdów dwukołowych i quadów, komunikując się z odpowiednimi jednostkami sterującymi na pokładzie, identyfikując usterki i udostępniając mechanikowi za pośrednictwem oprogramowania diagnostycznego IDC5 BIKE bogaty zestaw informacji, takich jak biuletyny, karty techniczne, wartości nominalne i interaktywne schematy przeznaczone do do każdego modelu, oferujące prawdziwie zintegrowaną bazę danych. Oprogramowanie jest stale aktualizowane poprzez wydawane okresowo aktualizacje, które obejmują wszystkie nowe modele wprowadzane na rynek.

Wszystkie prace związane z tworzeniem oprogramowania i baz danych są wykonywane przez firmę TEXA we Włoszech. 20 000 egzemplarzy urządzenia serii Navigator TXB zostało wyprodukowanych na liniach produkcyjnych w tym kraju. TEXA chlubi się, że nie wdrożyła żadnej formy relokacji produkcji.

 

 

 

Zostaw Komentarz