Texaco Delo 400 XSP-SD – zatwierdzony przez Mercedes Benz

05 lis 2019

Wysokowydajny, syntetyczny olej do silników wysokoprężnych Texaco Delo 400 XSP-SD 5W-30 został zatwierdzony przez Mercedes Benz jako spełniający wymogi specyfikacji 228,51. Tym samym Mercedes Benz dołączył do grona takich firm jak Cummins, Renault Trucks, Deutz i Volvo, które również zatwierdziły ten produkt.

Olej Texaco Delo 400 XSP-SD – SAE 5W-30 został opracowany tak, aby zapewnić oszczędność paliwa oraz wysoką wydajność silnika i jego większą żywotność. Dzięki temu, a także możliwości wydłużenia okresu pomiędzy wymianami, był w stanie sprostać wymaganiom czołowych producentów silników wolnossących i turbodoładowanych stosowanych w pojazdach drogowych, terenowych i budowlanych.

Przy opracowaniu oleju sięgnięto po technologię ISOSYN, która wykorzystuje niskie SAPS (niskopopiołowość), aby spełnić wymagania normy emisji Euro VI. Dzięki temu Texaco Delo 400 XSP-SD nadaje się do stosowania w nowoczesnych silnikach z rozmaitymi układami oczyszczania spalin, choć z powodzeniem może też być wykorzystany w starszych jednostkach napędowych. Może jednocześnie być wykorzystany do smarowania silników zasilanych różnymi paliwami, w tym tymi o niskiej i bardzo niskiej zawartości siarki czy biopaliwami.

Ze względu na swą niewielką lepkość w niskich temperaturach, Texaco Delo 400 XSP-SD – SAE 5W-30 pomaga chronić silnik podczas zimnego rozruchu, także przeprowadzonego podczas dużych mrozów. Z kolei zaawansowane dyspergatory i detergenty jakie ten olej zawiera, gwarantują skuteczne rozpraszanie sadzy i zapewniają utrzymanie pierścieni, zaworów i tłoków w czystości.

Więcej informacji na temat oleju można znaleźć na stronie: https://europe.chevronlubricants.com.

Zostaw Komentarz