Texaco Havoline o bardzo niskiej lepkości

08 cze 2019

Pod marką Texaco Havoline pojawiły się dwa nowe oleje o bardzo niskiej lepkości. Wedle informacji producenta zapewniają one oszczędność paliwa, dłuższą ochronę podzespołów silnika oraz mniejsze zużycie oleju.

Texaco, marka należąca do Chevron Lubricants, oferuje szeroką gamę olejów sprzedawanych pod markami: Texaco, Havoline, Delo, HDAX oraz Techron. Niedawno powiększyła się ona o oleje Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 oraz Havoline ProDS VB SAE 0W-20, które dołączyły do linii najwyższej klasy olejów Texaco Havoline, obejmującej takie produkty jak Texaco Havoline ProDS V SAE 5W-30, ProDS F SAE 5W-20, ProDS M SAE 5W-30 oraz ProDS P SAE 0W-30.

Oleje Texaco Havoline ProDS opracowywane są zgodnie z wytycznymi najważniejszych producentów OEM, przy wykorzystaniu najwyższej jakości syntetycznych olejów bazowych i dodatków uszlachetniających. Tworzone są z myślą o zapewnieniu skutecznej ochrony pojazdom najnowszej generacji z niskoemisyjnymi i paliwooszczędnymi silnikami, również hybrydowymi.

Zalety niskiej lepkości

Oleje o bardzo niskiej lepkości, takie jak Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 oraz Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20, ograniczają straty silnika powstające na skutek tarcia, zwiększając wydajność jednostki napędowej, dzięki czemu obniża się emisja CO2. Ma w tym swój udział również technologia Chevron Deposit Shield. Pozwala ona sprostać stawianym olejom o bardzo niskiej lepkości wymaganiom związanym ze zużywaniem się oleju i jego mniejszą trwałością.

Dzięki technologii Deposit Shield powstaje stale odnawiająca się bariera ochronną, która ma za zadanie sprawić, by olej przywierał do ruchomych części silnika, pomagając w ich ochronie nawet w przypadku warstwy o grubości zaledwie 2 mikronów. Jednocześnie zapobiega ona tworzeniu się szkodliwych osadów węglowych, które mogłyby ograniczać skuteczność silnika, a także korozji jego wnętrza spowodowanej przez gazy spalinowe.

Nowe formuły

Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 jest olejem przeznaczonym dla samochodów wyprodukowanych przez firmy BMW, Mercedes-Benz, Volvo oraz GM Europe. Może być stosowany w silnikach benzynowych z wtryskiem pośrednim i bezpośrednim, w samochodach osobowych z silnikiem benzynowym wyposażonym w filtr cząstek stałych (GPF) oraz z silnikiem diesla z wtryskiem bezpośrednim i filtrem cząstek stałych (DPF).

Niska lepkość Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 oraz system dodatków pozwalają ograniczyć zużycie, natomiast technologia niskopopiołowa (low SAPS) służy ochronie katalizatorów i filtrów cząstek stałych. Nowa formuła ma utrzymać czystość podzespołów silnika, w tym turbosprężarek, nawet w wysokich temperaturach oraz zapobiec przedwczesnemu zapłonowi przy niskich prędkościach obrotowych. Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 sprzedawany jest w pojemnikach w złotym kolorze o pojemności 1 lub 4 litrów.

Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20 jest olejem, który spełnia wymagania stawiane przez najnowszej generacji pojazdy produkowane przez Grupę VAG. Olej ten może być stosowany w silnikach benzynowych z wtryskiem pośrednim i bezpośrednim oraz w silnikach diesla z wtryskiem bezpośrednim z układem obróbki spalin, korzystających z filtrów cząstek stałych (DPF).

I znów niska lepkość oleju oraz system dodatków ograniczają zużycie, natomiast technologia niskopopiołowa (low SAPS) służy ochronie katalizatorów i filtrów cząstek stałych, ograniczając emisję zanieczyszczeń. Jednocześnie dodatki uszlachetniające chronią cylindry, tłoki, pierścienie oraz zawory tłokowe przed korozją i zużyciem, zapewniając przy tym dyspersję osadów i szlamu, przez co silnik zyskuje maksymalną żywotność. Dobra pompowalność w niskich temperaturach sprzyja szybkiemu krążeniu oleju, ograniczając zużycie podczas zimnego rozruchu silnika. Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20 sprzedawany jest w pojemnikach w złotym kolorze o pojemności 1 i 4 litrów.

Poza olejami z linii Texaco Havoline ProDS, ofertę olejów silnikowych do lekkich pojazdów uzupełniają oleje z linii Texaco Havoline Ultra, Havoline Energy oraz Havoline Extra. Taka szeroka i różnorodna oferta spełnia potrzeby zarówno właścicieli starszych pojazdów, jak i samochodów najnowszej generacji, zachowując przy tym zgodność ze specyfikacjami narzucanymi przez wielu producentów oraz z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska.

Zostaw Komentarz