Textar to również narzędzia
Do wymiany klocków czy tarcz hamulcowych we współczesnych samochodach często potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Z pomocą mechanikom przychodzi Textar.
Do obsługi hamulców nie wystarczy już młotek i śrubokręt. Zamiast jednak szukać „domowych sposobów” na wyjęcie sprężyny mocującej lub tłoczków, warto przejrzeć ofertę profesjonalnych narzędzi i urządzeń przygotowanych przez markę Textar.
– Jako producent elementów układu hamulcowego staramy się wesprzeć mechaników na każdym etapie ich pracy. Nie ograniczamy się przy tym tylko do załączenia instrukcji wymiany klocków, tarcz czy przeprowadzania szkoleń technicznych – mówi Mirosław Przymuszała, przedstawiciel marki Textar w Polsce. – W naszej ofercie dostępna jest również szeroka paleta narzędzi, które usprawnią wszystkie te czynności. Korzystając z nich, mechanik zyskuje pewność prawidłowo wykonanej usługi, co też przełoży się na zadowolenie klienta.
Oferta narzędzi Textar obejmuje 27 pozycji. Są wśród nich klucze do odkręcania nakrętek kół, szczotki i pilniki do usuwania brudu oraz rdzy, uniwersalne zestawy służące do wypychania tłoczków bądź naprawy trzpieni prowadzących, urządzenia typu szlifierka do piast kół czy też zawijarka obrzeży. Jest też specjalne narzędzie do montażu sprężyny w modelach Mercedesa, wyposażonych w nożny hamulec pomocniczy.
Wymiana klocków, tarcz i bębnów wymaga również odpowietrzenia układu hamulcowego. Przy wykonywaniu tej czynności też można posłużyć się narzędziami oferowanymi przez markę Textar. Nie mniej istotny jest sam płyn hamulcowy – do sprawdzenia jego jakości służą odpowiednie testery, które także znalazły się w ofercie.
– Wyposażenie warsztatu w odpowiednie narzędzia do wymiany elementów bądź serwisowania układu hamulcowego to tylko połowa sukcesu. Drugą – o czym wie każdy mechanik – stanowi odpowiedni dobór nowej części – dodaje Mirosław Przymuszała. – Tutaj również udzielamy szerokiego wsparcia, udostępniając nie tylko katalog on-line, ale też innowacyjną aplikację Brakebook. Dzięki niej wyszukiwanie możliwe jest nawet na podstawie fotografii zużytego klocka czy tarczy.