Titanium wkracza do Polski

09 cze 2014

titaniumFirma Castrol wprowadza na polski rynek gamę olejów EDGE Titanium FST™. Jak już podawaliśmy, producent zapewnia, że oleje te dzięki dodatkowi metaloorganicznego polimeru tytanu pozwalają zmniejszyć tarcie nawet o 15%, zaś powstający z nich film olejowy jest do dwóch razy mocniejszy niż film z olejów bez najnowszej technologii.

Opracowanie nowych olejów tworzących rodzinę Castrol EDGE Titanium FST™ trwało ponoć 5 lat i w tym czasie przetestowano ponad 2400 różnych mieszanek olejowych, zaś silniki podczas prób przejechały ekwiwalent 3 mln kilometrów. W efekcie powstała gama wytrzymałych olejów o 10 różnych lepkościach i 60 formulacjach, która wyraźnie przekracza wymagania branżowe. a także normy wielu producentów samochodów. Teraz oleje EDGE Titanium FST™ o poszczególnych lepkościach wkraczają na polski rynek. Są one też dostępne w linii Professional oferowanej w autoryzowanych stacjach obsługi.

Dodatek tytanu w olejach Castrol EDGE Titanium FST™ podwaja trwałość filmu olejowego, co znacząco zmniejsza ryzyko jego zerwania, a dodatkowo redukuje tarcie. Technologia jest ukryta w polimerach – mówi Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol w Polsce. To sprawia, że tytan staje się płynnym składnikiem oleju i pod dużym ciśnieniem jest w stanie stworzyć niezwykle odporne poduszki, które minimalizują kontakt metal-metal – dodaje.

Testy wykazały, że Castrol EDGE Titanium FST™ jest o 45% bardziej wytrzymały od czołowych olejów konkurencji, ogranicza tarcie o 15% w porównaniu z produktami bez technologii Titanium FST™, a trwałość jest zwiększona o 140 godzin (także w porównaniu do olejów Castrol EDGE bez TiFST™).

Nowe oleje trafiają do sprzedaży stopniowo, obecnie dostępne są w lepkościach: 0W-30, 0W-40, 5W-40 (także w odmianie Turbo Diesel) i 10W-60. We wrześniu ich gamę uzupełni olej Castrol EDGE Titanium FST™ 5W-30.

Zostaw Komentarz