Tomasz Supady szefem NGK SPARK PLUG Eastern Europe

28 lis 2022

Przedstawicielstwo NGK SPARK PLUG EUROPE w Polsce informuje, że od dnia 2 listopada 2022 r. jego dyrektorem generalnym jest Tomasz Supady.

Dyrektor generalny przedstawicielstwa NGK SPARK PLUG EUROPE w Polsce swą pieczą obejmuje cały region Eastern Europe, co w tym przypadku oznacza w  sumie 14 krajów (Polskę, kraje bałtyckie oraz kraje w kierunku południa Europy, aż po Bośnię i Hercegowinę, Rumunię oraz Serbię). Zmiana na tym stanowisku zaszła po raz pierwszy od początku istnienia przedstawicielstwa w Polsce, czyli od 2003 r., a wywołana została przejściem na emeryturę Wojciecha Łyżwy, dotychczasowego dyrektora generalnego.

Tomasz Supady, który objął tę funkcję wnosi do firmy bogate, ponad 16-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej na rynku niezależnym i doskonałą znajomość regionu Europy Wschodniej. Zyskał je pracując  w międzynarodowych korporacjach, jak Philips Lighting czy BorgWarner.

W strukturach firmy Tomasz Supady będzie raportował do Marka Kuntzscha, dyrektora Europy Centralnej, który podsumował jego wybór w następujący sposób: – Jestem przekonany, że w swojej nowej roli Tomasz zapewni właściwy impuls do rozwoju firmy w tym regionie i doskonale wykorzysta istniejący potencjał, jak również swoją szeroką znajomość rynków poza Polską.

Tomasz Supady tak natomiast skomentował rozpoczęcie pracy w NGK: – To dla mnie zaszczyt i przywilej dołączyć do rodziny NGK SPARK PLUG. Kiedy poproszono mnie o podanie krótkiego cytatu, od razu pomyślałem o słynnym cytacie Wayne’a Gretzky’ego – jednego z największych zawodników NHL wszechczasów: Dobry hokeista gra tam, gdzie jest krążek. Wielki hokeista gra tam, gdzie krążek będzie.

Zostaw Komentarz