TOMEX Hamulce pomaga szpitalowi

14 kwi 2020

Branża motoryzacyjna czynnie włączyła się do akcji wsparcia służby zdrowia walczącej z epidemią koronawirusa. Kolejną firmą, która informuje o swoim zaangażowaniu jest TOMEX Hamulce. Wielkopolski producent wraz z innymi lokalnymi przedsiębiorcami, uczestniczy w akcji pomocy niesionej szpitalowi w Pile, do którego trafiają m.in. pacjenci zarażeni wirusem COVID-19.

Zebranych zostało już ponad pół miliona złotych, z czego największa część tej kwoty została przeznaczona na respiratory, dzięki którym pacjenci z silną infekcją płuc mogą oddychać – powiedział Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy firmy TOMEX.

Jestem bardzo miło zaskoczony, a nawet wzruszony. Ta wspaniała akcja, dzięki której już płyną dodatkowe środki do naszej placówki, powstała z potrzeby serca, bez jakiejkolwiek zachęty z naszej strony. To bardzo piękny gest, godny najwyższego szacunku – dodaje Wojciech Szafrański, dyrektor pilskiego szpitala.

– Wszyscy na świecie spotkaliśmy się z bezprecedensową sytuacją, dlatego też staramy się pomagać w każdy możliwy sposób, a w przypadku zakażenia koronawirusem, podłączenie do tej aparatury jest często jedyną szansą na uratowanie życia. Dlatego wyposażenie placówek medycznych w respiratory jest tak istotne – podsumowuje dyrektor firmy TOMEX.

 

Zostaw Komentarz