TOMEX podsumowuje rok

07 sty 2020

Pracowity i udany był miniony rok dla naszej firmy – tak minione 12 miesięcy posumował Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy TOMEX Hamulce.

W 2019 roku, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, premierę miały nasze tarcze hamulcowe, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez rynek i przede wszystkim użytkowników naszych produktów. Z tego też powodu, postanowiliśmy w 2020 roku podwoić ofertę tego asortymentu. Wsłuchując się w głosy naszych partnerów biznesowych, widzimy, iż oczekują oni kompleksowych rozwiązań: szerokiej oferty w zakresie klocków oraz tarcz hamulcowych od jednego, sprawdzonego producenta. Takie rozwiązanie zapewnia przede wszystkim pełną kompatybilność produktów – powiedział Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy TOMEX Hamulce.

Wspomnieć należy również, że w 2019 Tomex uruchomił wysokowydajną produkcję w technologii HybriTech – hybrydowe prasowanie klocków hamulcowych. Klocki hamulcowe wykonane w tej technologii charakteryzują się mniejszym fadingiem temperaturowym, czyli spadkiem skuteczności hamowania w wysokiej temperaturze. Ponadto takie prasowanie poprawia właściwości tłumiące kompozytu wpływając na składową histerezyjną siły tarcia (zmniejsza piski występujące podczas hamowania). Jak zapewniają przedstawiciele firmy, klocki te doskonale radziły sobie nie tylko podczas testów laboratoryjnych, ale także w trakcie ich intensywnej eksploatacji na torach w Polsce i we Włoszech w trakcie tak zwanego testu 10.000 km. Obecnie znaleźć je już można na półkach dystrybutorów.

Rok 2019 był dla nas bardzo pracowity, także jeśli chodzi o rynki zewnętrzne. Stoisko Tomexu można było odwiedzić podczas targów w Dubaju, Bolonii, na imprezie naszego partnera w Bośni, a także na międzynarodowych targach EQUIP w Algierii. Oczywiście bardzo ważnym rynkiem niezmiennie pozostaje rynek krajowy, więc już teraz zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska w ostatni weekend marca podczas Poznań Motor Show oraz w maju na targach ProfiAuto Show, na których to premierę będzie miał nasz nowy produkt skierowany w dużej mierze do użytkowników pojazdów ciężarowych. Mogę również powiedzieć, że także oferta produktów dla tego segmentu pojazdów zostanie przez nas w tym roku mocno poszerzona – dodał Jacek Tomczyk.

 

 

Zostaw Komentarz