TOP 100 dla MEYLE

05 mar 2021

TOP 100 to wyróżnienie przyznawane w Niemczech od blisko trzech dekad średniej wielkości przedsiębiorstwom, które odnoszą sukcesy we wdrażaniu innowacji. Wśród firm, które zostały nim uhonorowane za dokonania w minionym roku znalazł się producent części samochodowych z Hamburga – firma Meyle.

 

Firma MEYLE AG została zaliczona do grona szczególnie innowacyjnych przedsiębiorstw i wyróżniona odznaką TOP 100 za 2021 r. w dorocznym konkursie przeprowadzonym wśród niemieckich firm średniej wielkości. Działający na zlecenie organizatora konkursu prof. dr Nikolaus Franke, założyciel i szef instytutu przedsiębiorczości i innowacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu, przebadał wraz ze swym zespołem potencjał innowacyjny prawie 400 zgłoszonych przedsiębiorstw. Pod uwagę brano ponad 100 kryteriów, dodatkowo oceniono środki podjęte przez przedsiębiorstwo w obliczu kryzysu związanego z koronawirusem.

Hamburski producent części samochodowych szczególnie dobrze wypadł w kategoriach „poparcie zarządu dla innowacji” oraz „procesy i struktura organizacyjna innowacji”. Doceniono m.in. środki i procedury dotyczące digitalizacji, w tym działania podjęte w związku z pandemią. Wysokie noty przyznano zwłaszcza za szybkość z jaką MEYLE zareagowało, by w zmienionych warunkach utrzymać kontakt z klientami, organizując MEYLExperience, czyli cyfrowy zamiennik branżowych targów Automechanika, oraz szkolenia online i takież wizyty u klientów.

Jak mówią przedstawiciele firmy było to możliwe dzięki wysokiemu poziomowi digitalizacji przedsiębiorstwa – zaimplementowano elastyczne regulacje czasu i miejsca pracy dla pracowników, a także przestawiono się niemal w całości na procesy cyfrowe – włącznie z rozbudową zaplecza technicznego opartego na oprogramowaniu MS Teams i SharePoint. – Koronawirus nauczył nas jednego: prawie wszystko można zrobić online! – powiedział prezes zarządu MEYLE AG, dr Karl-J. Gaertner. – Udało nam się wdrożyć procesy cyfrowe i mimo ograniczeń kontaktów utrzymać prawie w 100% nasze zwykłe funkcjonowanie.

Efektami potencjału innowacyjnego są także linie produktów MEYLE‑HD, MEYLE‑PD i MEYLE‑KITS. Już w 2018 r. zaprezentowany przez MEYLE zestaw tulei metalowo-gumowych MEYLE-HD przekonał jury targów Automechanika Frankfurt na tyle, że przyznało mu nagrodę Innovation Award w kategorii „Naprawa i konserwacja”. – Również nagroda TOP 100 jest silnym sygnałem potwierdzającym, że słusznie tak dużą wagę przykładamy do innowacji. To dobra motywacja do kontynuacji przyjętej strategii” – stwierdził André Sobottka, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i komunikację.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz